Влада Туреччини: кількість жертв землетрусу зростатиме

  260 - офіційна кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині натепер. Утім, ця цифра - зростатиме, повідомляє влада країни. Адже скільки зараз під завалами й скільки з них живі - невідомо. У шпиталях перебувають майже півтори тисячі осіб. Ще тисячі - лишаються просто неба через небезпеку повторних поштовхів та обвалу пошкоджених будівель.

  У місті Ван почали ховати загиблих під час землетрусу. Там стихія забрала життя не менше сотні  людей. Тим часом, у регіоні не припиняються підземні поштовхи. Найбільший - магнітудою 6,1. Люди провели ніч просто неба - бояться залишатися навіть у будинках, які встояли. Місцева влада радить перечекати в евакуаційних таборах. У постраждалому регіоні немає світла, води, не вистачає їжі. Уночі температура падає до нуля, вдень - не піднімається вище плюс 10-ти.

  Постраждалий: "Сьогодні вночі було дуже холодно. Ми почувалися жахливо. Зараз уже бувають заморозки, я не знаю, як ми житимемо далі".

  Найбільше руйнувань у двох містах - Вані з населенням у 300 тисяч і 65-тисячному Ерджиші. В останньому - повністю зруйновані щонайменше 80 будівель, серед них - студентський гуртожиток і лікарня. Місцеві мешканці розповідають, що у міста немає важкої техніки, щоби розбирати завали з бетону. Рятувальники працюють цілодобово і по одному звільняють людей з бетонної пастки.

  У столиці регіону - місті Ван - знищені десятки будівель та вся інфраструктура. Під час землетрусу в місті обвалилася стіна в`язниці, 150 людей - втекли. Утім, третина незабаром повернулася. Пояснили - утекли тільки тому, що хвилювалися за родини. У Вані досі не працює аеропорт. Літаки з рятувальниками та гуманітарною допомогою сідають за 90 кілометрів від міста. Далі - людей і вантаж везуть автівками по зруйнованих дорогах. На місці вже працюють понад тисяча рятувальників.

  Постраждалий: "Мене завалило разом із братом. Мене витягли, а він - і досі там".

  Постраждалий: "Все дуже погано. Багато наших друзів і родичів - досі під завалами. Ми нічого про них не знаємо".

  Свою допомогу Туреччині вже запропонували не менши десяти країн. Серед них - Україна, Росія та Ізраїль. Утім, поки що офіційна Анкара запевняє - упорається власними силами. Виняток зробили тільки для сусіднього Азербайджану. Тамтешні рятувальники - уже працюють у провінції Ван.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У столиці Філіппін відбувся парад домашніх тварин у костюмах до Геловіну
  Наступний матеріал
  В Італії прокинувся вулкан Етна
  Теги: