Влада Тунісу заявляє про нормалізацію ситуації в країні

  Ситуація у Тунісі поступово нормалізується. Про це заявив у телезверненні тимчасовий виконувач обов`язків президента Фуад Мебазза. Він вперше звернувся до народу після того, як президент країни Бен Алі утік до Саудівської Аравії.

  У новому тимчасовому уряді багато знайомих тунісцям облич. Велика частина міністрів посідала високі посади і за правління Бен Алі. Вони твердять: роблять усе можливе, щоби стабілізувати ситуацію у країні.  На волю відпустили близько 1800 політичних в`язнів минулого режиму. Їхнє місце можуть зайняти прибічники колишнього президента. Заарештували вже тридцять трьох родичів Бен Алі. За даними ЗМІ, вони намагалися залишити країну. Зараз їх звинувачують у злочинах проти держави. У першому телезверненні до народу нинішній виконувач обов`язків президента Фуад Мебазза пообіцяв: країна повністю порве з минулим. У Тунісі створять незалежну судову систему та гарантують свободу преси. А мародерів - покарають.

  Фуад Мебазза, тимчасовий виконувач обов`язків президента Тунісу: "Зараз ситуація з безпекою у країні значно поліпшилася. Але ми прагнемо більшого. Обіцяємо знайти і покарати усіх, винних у хаосі на вулицях країни, тероризуванні мирного населення та розбійних нападах".

  На підтвердження слів про свободу преси поспілкуватися з журналістами отримали змогу родичі Мохаммеда Буазізі. Самоспалення цього дрібного торговця стало іскрою, з якої розгорілися масові заворушення у відносно стабільному та спокійному Тунісі.

  Салем Буазізі, брат загиблого: "Єдине, чого ми зараз хочемо - це щоб люди отримали ті права, за які виступав Мохаммед. У країні сталася революція, і кожен взяв у ній участь. Зараз до влади приходять нові люди, і ми хочемо, щоб вони гарантували нам нормальні умови життя, яких ми поки що не маємо".

  Манубіа Буазізі, мати загиблого: "Ми усі пишаємося Мохаммедом. На кожній вулиці і у кожній провінції знають його ім`я. Він став символом нації, символом змін".

  Тим часом комендантську годину у країні скоротили на три години. Незважаючи на заборону виходити на вулиці у вечірні години, близько трьох десятків студентів провели ніч на одній з головних столичних площ. Цією акцією вони вимагали, щоб усі колишні соратники Бен Алі були відсторонені від влади.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Лукашенко може стати персоною нон-грата в ЄС
  Наступний матеріал
  У Швейцарії засудили фінансиста за розкриття інформації про офшорні рахунки
  Теги: