Влада Швейцарії оприлюднила суму заморожених вкладів Мубарака

  Влада Швейцарії - оприлюднила суми заморожених вкладів екс-президента Єгипту Хосні Мубарака, колишнього глави Тунісу Зін Абідіна бен Алі та лівійського лідера Муаммара Каддафі. Загальна сума вкладів - сягає майже мільярда доларів. Муаммару Каддафі - належать понад 400 мільйонів доларів. Тим часом НАТО - планує посилити тиск на режим полковника. Уже завтра - військовий комітет обговорюватиме подальший план дій.

  4 та 5 травня - військовий комітет НАТО у складі начальників генеральних та головних штабів - обговорить перебіг операції в Лівії. Альянс також оцінить прогрес у виконанні рекомендацій берлінської зустрічі міністрів закордонних справ. Раніше чільник британського МЗС Вільям Хейг заявив, що коаліція НАТО - планує посилити тиск на режим Муаммара Каддафі.

  Вільям Хейг, міністр закордонних справ Великої Британії: "Ми збільшили масштаби військової операції за резолюцією 1973 і продовжуватимемо це робити. Час грає проти режиму Каддафі. У нього немає майбутнього, тому ми наполягаємо на тому, щоби лівійський уряд - погодився з рішеннями ООН і запровадив реальне припинення вогню. Сам полковник - має скласти повноваження".

  У Триполі - про капітуляцію поки що не говорять. Напередодні - понад 2 тисячі людей зібралися в столиці на похорон сина Муаммара Каддафі - Саїфа аль-Араба та трьох онуків полковника. Вони несли прапори Джамахірії та портрети Каддафі. Люди - вигукували антизахідні гасла та вимагали помсти.

  Противники Каддафі - сподіваються, що полковника спіткає доля Усами бін Ладена.  Водночас повстанці упевнені - вони можуть перемогти у війні без втручання наземних сил коаліції. Від НАТО - повстанці хочуть тільки підтримки з повітря та допомоги зброєю.

  Махмуд Шамам, член Національної перехідної ради: "Врятувати Лівію від Каддафі - можуть тільки самі лівійці. Це - наш обов`язок як нації, і ми докладатимемо усіх зусиль, щоби боротися до кінця та перемогти. Але ми не хочемо, щоби іноземні війська - воювали на нашій землі".

  Протистояння між повстанцями та провладними військами - триває. Основні бої - точаться під Місуратою. Обстріл міста у понеділок удалося зупинити тільки завдяки авіаударам коаліції. Зараз - повстанці утримують позиції і намагаються атакувати війська Каддафі. Тривають бої і поблизу міста Зінтан. Повстанці повідомляють - місто в облозі, а у мешканців - майже не залишилося харчів і медикаментів.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Масові арешти в Сирії
  Наступний матеріал
  Уряд Японії визнав, що тримав у таємниці інформацію про події на «Фукусіма-1»
  Теги:
  Loading...