Влада Китаю вирішила пом’якшити обмеження щодо народжуваності

  Обмеження щодо народжуваності - вирішила пом’якшити влада Китаю. Відтепер правило «одна родина - одна дитина» - повинні будуть виконувати не всі. Якщо хоча б хтось один із пари - єдина дитина у сім`ї,  така родина отримає право народжувати двох дітей.  

   

  Також демографічні обмеження не поширюватимуться на сільських мешканців та представників етнічних меншин. Жорстку політику щодо народжуваності запровадили у Китаї ще 40 років тому. Внаслідок цього виникла низка проблем. Зокрема - гендерний дисбаланс. Через бажання мати первістка-хлопчика чимало китаянок зважувалися на аборт щойно дізнавшись, що вагітні дівчинкою. У результаті вже до кінця декади дружин не зможуть знайти 24 мільйони китайців. Ще одна проблема - збільшення кількості літніх людей. Вчені підрахували: при нинішніх темпах народжуваності - вже до 2050-го понад чверть населення Китаю становитимуть люди, старші за 65 років.

  Жань Чувей, заступник директора інституту Населення та Економіки: «Раніше люди народжували по п’ять-шість дітей, зараз - переважно по одному. Традиція створювати великі родини - відійшла у минуле. Зараз Китаю потрібен приріст населення, потрібно більше дітей. Ефект від рішення влади пом’якшити демографічну політику стане відчутним вже за п’ятнадцять років. Робочої сили стане більше і це призведе до економічного зростання».

  Попередній матеріал
  Від масштабного паводку потерпає Сідней
  Наступний матеріал
  Улюбленого героя усіх металургів увіковічнили у Запоріжжі
  Теги:
  Loading...