Влада Куби лібералізувала торгівлю автомобілями

  В автолюбителів Куби є привід для святкування. Уперше за останні півсторіччя влада острова дозволила приватним особам купувати і продавати авто. Це - одна з низки економічних реформ, запланованих урядом Рауля Кастро. Мешканці країни радо вітають нововведення.

  Нового закону про автомобілі кубинці чекали давно і з нетерпінням. Про те, що мешканцям острова дозволять купувати і продавати усі види машин, влада оголосила ще навесні, але відповідний документ ухвалили лише напередодні. Його текст оприлюднили у офіційній пресі Острова Свободи. Люди зустріли нововведення - з радістю.

  Фабіо Бріто, таксист: "Владі давно слід було дозволити людям вільно купувати і продавати автомобілі. Адже так роблять в усьому світі. Якщо ми не будемо брати приклад з інших країн, наша держава не зможе розвиватися".

  Юсімі Родрігез, продавець: "Новий декрет уряду - це просто чудово. Відтепер кожен, хто хоче, зможе купити авто і не боятися, що влада його за це покарає".

  Досі у країні дозволялося вільно купувати і продавати лише автівки, що зійшли з конвеєра до 1959 року. Новіші машини були лише у публічних осіб - лікарів, спортсменів, артистів. Вони мали право привезти автівку з-за кордону. Зазвичай - російську "Ладу" чи "Москвич". Тож, натепер Куба - чи не єдина країна світу, де на вулицях можна побачити такі зразки автопрому піввікової давності, як "Шевроле Бел Ейр" чи "Крайслер Імперіал". Більшість з таких машин - у аварійному стані через десятиріччя експлуатації, а це створює чималі проблеми на дорогах.

  Дані Мазорра, студентка: "Дуже добре, що зараз люди отримали більше прав на власність, зокрема - можуть купити нове авто. Втім, навряд чи це повністю вирішить проблему з транспортом на Кубі".

  У новому законі є низка обмежень. Придбати машину кубинці зможуть не частіше, ніж раз на п`ять років. Покупці мусять надавати документальне підтвердження, що гроші на нове авто заробили чесно і законно. А ті, хто прагне перепродати свій автомобіль - платитимуть 4 відсотки від отриманої суми до державної скарбниці. Втім, кубинці не скаржаться. Кажуть: головне, щоби грошей вистачило.

  Кубинець: "Це прекрасно, що я отримав право купити машину, тільки от за які гроші? Зарплати держслужбовця для такої покупки не вистачить".

  Дозвіл на придбання і продаж машин - одна з низки реформ, запланованих урядом Кастро для модернізації економіки острова. Також влада дозволила певні види приватного підприємництва, дала людям право наймати працівників. А уже найближчим часом - обіцяє запровадити закон про вільну купівлю і продаж житла.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Роман Нойштедтер офіційно погодився грати у національній збірній України
  Наступний матеріал
  Мексиканські археологи знайшли кам`яний вівтар віком 3 тисячі років
  Теги: