Влада Франції заперечує витік радіації внаслідок вибуху у Маркулі

  Максимально прозорого звіту про інцидент у Маркулі вимагають від французької влади тамтешні "зелені". Напередодні там стався вибух на станції переробки радіоактивних відходів. Загинула одна людина, іще четверо - зазнали поранень. Влада запевняє: ситуація під контролем, витоку радіації не сталося. Утім, аварія у Маркулі викликала значне занепокоєння серед мешканців Франції.

  Французькі енергетики запевняють: причин для паніки - немає. У місті Маркуль, на підприємстві, що утилізує радіоактивні відходи, вибухнуло службове обладнання, не пов`язане безпосередньо з відходами. Завод оточили кордоном, утім витоку радіації не виявили. Жоден з чотирьох постраждалих співробітників станції не отримав радіаційного опромінення. Евакуацію в районі інциденту влада вирішила не проводити, співробітників підприємства у карантин поміщати не будуть. Тож, французам нічого боятися радіації. Це підтвердила і міністр екології Франції, яка особисто прибула до Маркуля, щоби оцінити масштаби аварії.

  Наталі Костюшко-Морізе, міністр екології Франції: "Ця аварія вкотре нам нагадала, що необхідно бути вкрай уважними. Викиду радіації не сталося, інцидент мав промислову, а не ядерну природу".

  Втім, місцеві мешканці все одно занепокоєні. Кажуть, найгірше - що вони нічого не знали достеменно. Після аварії на японській АЕС "Фукусіма", про яку дізнався увесь світ, французи з певним острахом ставляться до усього, пов`язаного з ядерною енергетикою.

  Андре Мюль, місцевий мешканець: "Місцеве населення ні про що не повідомили, жодної оперативної інформації ми просто не мали. Слухали радіо, переповідали один одному новини телефоном. Люди у регіоні занепокоєні і дуже б хотіли бути краще інформованими, коли трапляються такі інциденти".

  На заводі у Маркулі переробляють плутоній. Ядерних реакторів там немає. Втім, аварія на підприємстві може мати значні наслідки для подальшого розвитку франуцзької ядерної програми. Натепер 70 відсотків електрики Франція виробляє саме на АЕС. А будь-які інциденти, пов`язані з небезпекою радіаційних викидів, налаштовують суспільство проти подальшої експлуатації атома. Зараз причини вибуху у Маркeлі розслідує Департамент із ядерної безпеки. А Організація об`єднаних націй закликає якомога швидше ухвалити план дій на випадок таких аварій.

  Олена Хоменко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Вибух на фабриці феєрверків в Італії - щонайменше 6 загиблих
  Наступний матеріал
  Німеччина потерпає від злив, граду і торнадо
  Теги: