Фото theswash.com

Віце-прем'єр РФ: колонізація Місяця - стратегічне завдання Росії

  Заступник голови російського уряду Дмитро Рогозін заявив, що Росія здатна здійснити новий космічний прорив.

  Як написав Рогозін у статті "Российской газете", зараз в космічній сфері перед РФ стоять три головні завдання - "розширення нашої присутності на низьких навколоземних орбітах і перехід від їх освоєння до використання; освоєння з подальшою колонізацією Місяця і навколомісячного простору; підготовка та початок освоєння Марсу та інших об'єктів Сонячної системи".

  На думку Рогозіна, Місяць – це найважливіший об'єкт для фундаментальних наукових досліджень і найближче до Землі джерело позаземної речовини.

  За словами чиновника , Росія збирається прийти на Місяць назавжди, оскільки він - "не проміжна точка на дистанції". "Навряд чи доцільно зробити 10-20 польотів на Місяць, і далі, все кинувши, летіти на Марс або астероїди. У цього процесу є початок, але немає закінчення", - пише Рогозін.

  Віце-прем‘єр запевнив, що перші висадки людини на Місяць планується здійснити в 2030 році, після чого повинна бути розгорнута відвідувана місячна база, "а після цього можна буде зайнятися польотами до астероїдів і до Марсу".

  Рогозін також відмітив, що американські санкції можуть посприяти розвитку російської космічної галузі.

  "Американці при оголошенні санкцій спеціально відзначили, що обмеження не торкнуться спільних робіт на МКС. Мабуть, в США усвідомлюють, що в цій галузі у нас накопичено унікальний досвід. Думаю, що саме тепер, в умовах санкцій, він як не можна до речі може нам самим знадобитися для формування незалежної від ненадійних міжнародних партнерів стратегії розвитку вітчизняної пілотованої космонавтики", - впевнений віце-прем‘єр Росії.

  Нагадаємо, на початку квітня в NASA заявили про припинення співпраці з РФ у космічній галузі у зв'язку з агресією Москви щодо України.

  Попередній матеріал
  Олланд: Холодна війна ніколи не припинялася і посилюється
  Наступний матеріал
  Спецпідрозділ “Кобра” буде реорганізований