5.ua

Виступ Яценюка в ООН спричинив дискусію щодо реформування Радбезу

  Допоки Україна не поверне собі окупований Крим і частину Донбасу – санкції скасовувати не можна, наголосив Арсеній Яценюк на Генасамблеї ООН. Прем’єр виступив у Нью-Йорку на відкритті асамблеї. Яценюк підкреслив – санкції діють, економічний тиск – це ефективно і довгостроково, і саме вони примусять Росію вести переговори.


  Крим – є і буде українським, так само, як і Донбас. У цьому переконаний прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Проте для відновлення контролю над цими регіонами і подоланням агресора потрібна допомога – санкції проти Росії. Голова уряду закликає Захід не відмовлятися від економічного тиску на Кремль. Російська сторона систематично порушує усі домовленості, міжнародні норми і зобов’язання, а санкції – є ефективним методом впливу.

  Дослівно Арсеній Яценюк заявив наступне: "Кілька місяців тому Російська федерація анексувала Крим. Країна-член ООН, озброєна до зубів, просто вирішила відхопити шмат землі у незалежної України. Я хочу подякувати решті членів організації, які підтримали резолюцію щодо територіальної цілісності України й засудили нелегальну анексію. Але Росія рушила далі – натепер ми можемо констатувати, що російські війська знаходяться на території України. Російська федерація порушила багато двосторонніх і багатосторонніх угод, від Хартії ООН до резолюцій щодо боротьби з тероризмом. Тож ми знаємо, що таке тероризм. І закликаємо Росію вивести війська, артилерію, припинити підтримувати проросійських терористів, відновити контроль над українсько-російським кордоном і розпочати реальні переговори. Мирні переговори. Ми – країна, що потребує миру. Це складно – домовитися про мир під дулом рушниці, зробленої в Росії".

  Наприкінці своєї промови Арсеній Яценюк безпосередньо звернувся до Володимира Путіна з посланням, що Росія може перемогти українську армію, але не об'єднану українську націю. Уже розкритикував це звернення постійний представник Росії в ООН, Володимир Чуркін. Тим часом, інші доповідачі Генасамблеї, говорячи про конфлікт в Україні, опосередковано критикують і представництво Росії в Організації об'єднаних націй, і Раду Безпеки ООН, котра регулярно збирається на обговорення глобальних проблем, проте не може розв'язати їх, зокрема і через позицію Росії.

  Зокрема, президент Нігерії Ґудлак Джонатан заявив: "Провал одностайних рішень у Раді Безпеки ООН щодо ключових загроз миру у світі вимагає реформ Радбезу. Йдеться про стан безпеки у Сирії та Іраку, про конфлікт в Україні і новий спалах насильства у відносинах між Ізраїлем та Палестинською автономією. Усі ці виклики можуть бути розв'язані лише у Раді безпеки ООН".

  Окрім виступу на 69-й сесії Генеральної асамблеї ООН, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк провів у Нью-Йорку низку виступів та зустрічей. Зокрема, він обговорив ситуацію на Сході з британським колегою Девідом Кемероном та зустрівся із генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В зоні АТО вважаються зниклими безвісти 500 осіб - Геращенко
  Наступний матеріал
  Генсек ООН обіцяє допомогти звільнити Савченко і Сенцова
  Loading...