Військові Венесуели захоплюють с/г підприємства (репортаж)

  Соціалістична революція Венесуели у розпалі. Тамтешній лідер наказав військовим встановити контроль на усіма підприємствами із виробництва рису. У такий спосіб Уго Чавес бореться із завищеними цінами на продукт. Торік подібна доля спіткала гігантів із виробництва цементу, а 2007-го - нафтові проекти. Не оминає харизматичний венесуелець своєю увагою і США. Саме у бік Вашингтона спрямована найрізкіша його критика. Звідти відповідають взаємністю.

  Щонайменше один рисовий гігант Венесуели уже контролюють військові. На черзі американський виробник "Каргіл" та венесуельська компанія "Полар". Ті ж, хто наважиться  зупинити виробництва, негайно їх утратять. Непокірним Уго Чавес обіцяє швидку експропріацію. За умов найвищої інфляції серед усіх країн Латинської Америки, уряд Венесуели контролює ціни на базові продукти. Це рятує від голоду найбідніших, а от бізнеснесмени заявляють, що їх штовхають до банкрутства.

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Я віддав наказ про негайну інтервенцію у більшість галузей сільського господарства, це інтервенція революційного уряду і я прошу увесь наш народ підтримати революцію".

  Усі результати своєї політики Чавес називає соціалістичною революцією. Експерти ж кажуть - президент намагається виправдати довіру найбідніших. Саме вони підтримали його ініціативу про необмежене переобрання для політиків на референдумі. Політику президента Венесуели гостро розкритикував Держдеп Сполучених Штатів. Там закидають Уго Чавесу порушення прав людини, корупцію та утиски політичної опозиції. Дорікають венесуельцям і антисемітизмом.

  Авраам Гарзон, директор Центру єврейської громади: "Найгірше, що це трапляється у Венесуелі, в країні, де раніше такого не було. Здається, що є певні підривні групи, які зацікавлені, щоби зашкодити громаді, і це дуже засмучує. Раніше венесуельське суспільство жило у повній гармонії".

  Уго Чавес із відповіддю на звинувачення не забарився. Венесуелець закликав США оцінити власну політику в Іраку, або ж подивитися на те, що робить Ізраїль - союзник Вашингтона -- у Секторі Газа. Заяви Чавеса про відчуження рисових заводів пролунали у двадцяту річницю повстання Каракасо. Тоді сотні людей загинули в сутичках, які спалахнули через високі ціни на транспорт та пальне.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.01Мб)

  Попередній матеріал
  Знайдено невідомий раніше автопортрет да Вінчі (репортаж)
  Наступний матеріал
  U2 зіграли на даху телекомпанії BBC (репортаж)
  Теги:
  Loading...