Військові отримали наказ взяти Ґбаґбо живим [репортаж, відео]

  Лорана Ґбаґбо треба взяти живим. Такий наказ отримали військові Алассана Уаттари, які штурмують бункер президентської резиденції в Абіджані. Саме там, імовірно переховується Ґбаґбо. Мирні переговори із ним - провалилися, заявив міністр закордонних справ Франції. А в адміністрації Аласана Уаттари заявили, що жодних переговорів більше не буде. Президент, визнаний міжнародною спільнотою, поверне собі владу силою.

  Лоран Ґбаґбо - і не збирався вести переговори зі своїм суперником за президентське крісло, Алассаном Уаттарою. Він просто тягнув час, коли заявив, що згоден на діалог. Про це повідомила речниця Алассана Уаттари, новообраного президента Кот-д’Івуару. Жінка переконана - віддавати владу мирним чином Ґбаґбо не має наміру.

  Бамба-Арно Соґона, речниця Алассана Уаттари: "Думаю, Лоран Ґбагбо не хоче залишати посаду, він навіть не уявляє, яких страждань це завдає мешканцям Кот-д’Івуару. Він живе у власному світі. Іноді навіть здається, що він божевільний. Ми маємо справу наче з пораненою гієною, і тому мусимо діяти швидко. Його треба негайно зупинити. Жодних переговорів більше і не повинно бути".

  Переговори із Ґбаґбо вели у вівторок представники ООН та Франції. Він вимагав гарантій власної безпеки в обмін на припинення боротьби за владу. У середу глава французького МЗС заявив - діалог провалився. А війська Уаттари - пішли на штурм резиденції Ґбаґбо. Збройне протистояння між силами попереднього та новообраного президентів

  Кот-д’Івуару точиться у найбільшому місті країни - Абіджані. Заручниками конфлікту стали 5-ть мільйонів мешканців. Бої уже призвели до перебоїв із водою, харчами та електропостачанням. Місія у Кот-д’Івуарі вирушила і з Ватикану, але поки що кардинала Папи у республіку не пускають.

  Папа Римський Бенедикт 16: "З великим занепокоєнням я спостерігаю за драматичними подіями у Кот-д’Івуарі та Лівії. Дуже сподіваюся, що кардинал Тарксон, якого я надіслав із місією у Кот-д’Івуар - таки отримає невдовзі дозвіл на в’їзд".

  Протистояння між Лораном Ґбаґбо та Алассаном Уатаррою триває з кінця 2010-го. Останній - переміг на президентських виборах з різницею менш ніж 10 відсотків голосів. Згодом конституційний суд анулював результати виборів на кількох дільницях, і результати змінилися на користь Ґбаґбо. Міжнародна спільнота цього не визнала, але Ґбаґбо самостійно проголосив себе президентом. За 5 місяців післявиборного протистояння у Кот-д’Івуарі загинули кількасот осіб. Близько мільйона - стали біженцями.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Військову операцію в Лівії може розпочати ЄС
  Наступний матеріал
  У Харкові до Євро-2012 готують навіть собак [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...