Військова рада Єгипту розпустила парламент, призупинила дію Конституції

  Військова рада Єгипту розпустила парламент, призупинила дію Конституції та діяльність Конституційного суду. В країні оголосили перехідний період, який триватиме, щонайменше, шість місяців. Тим часом представники різних професій знову вийшли на вулиці Каїра та інших міст - з вимогами поліпшення умов праці та підвищення зарплат.

  На площі Тахрір знову зібралися тисячі демонстрантів. Вони вимагають, щоби влада оприлюднила детальний план демократизації країни. Підвищення зарплат та поліпшення умов праці вимагають працівники банків, журналісти і навіть поліцейські. 

  Танки блокують вхід до всесвітньовідомого музею на площі. Сьогодні стало відомо, що під час масових заворушень із нього викрали близько десятка безцінних експонатів. Зокрема, дві позолочені статуї фараона Тутанхамона, невеликі скульптурні зображення правителя Ехнатона та його дружини Нефертіті. Мародери атакували музей 28 січня. Проте про крадіжку стало відомо лише сьогодні.

  У неділю рано-вранці правоохоронці уже намагалися відтіснити протестувальників із площі. Спроба завершилася сутичками, які знову паралізували центр Каїра. Водночас Кабінет міністрів Єгипту вперше засідає після відставки Хосні Мубарака. Вища військова рада, до якої перейшла влада в країні, поки що не розпустила уряд. Від нього вимагають розробити політичні реформи і підготувати країну до демократичних виборів президента. А от парламентаріїв відправили у відставку. Призупинили діяльність Конституційного суду, а також - скасували Основний закон. У країні оголосили перехідний період. Раніше військове керівництво пообіцяло дотримуватися усіх міжнародних зобов`язань Єгипту. Зокрема, й мирної угоди з Ізраїлем 1979 року. Президент Хосні Мубарак пішов у відставку 11 лютого - після трьох тижнів масових протестів.

  Попередній матеріал
  Нова хвиля нелегалів із Тунісу в Італії
  Наступний матеріал
  ВР не розглядатиме Житловий та Трудовий кодекси найближчим часом, - Литвин
  Теги: