Війська США в Афганістані очікують нападів через стрілянину в Кандагарі

  У стан підвищеної боєготовності приведені всі підрозділи армії США у Афганістані. Американські військові остергіаються помсти за вбивство їхнім колегою 16-х мирних мешканців в одному з селищ провінції Кандагар напередодні. Таліби вже оприлюднили звернення, в якому обіцяють відплатити за загибель кожного афганця. Чільники США та НАТО висловили співчуття родичам загиблих й пообіцяли ретельно розслідувати інцидент і покарати винних.

  Притягнути до відповідальності американського солдата, якого підозрюють у вбивстві шістнадцятьох мирних мешканців одного із селищ провінції Кандагар, пообіцяв Барак Обама президенту Афганістану, Хаміду Карзаю. Глава США назвав цей злочин "трагічним та жахливим". Офіційні співчуття від американського уряду афганському народу висловив у Кабіл й посол США, зазначивши, що інцидент не має завадити подальшій співпраці між обома країнами.

  Джеймс Каннінгем, посол США в Афганістані: "Нас дуже засмутив цей акт насильства проти наших афганських друзів. Мої думки та молитви - разом з родичами загиблих та всією громадою селища, де сталася трагедія. Ми відкрито повідомляємо уряду Афганістану про всі злочини, в яких підозрюються американські військові. Винні в інциденті обов`язково будуть покарані".

  Ім`я солдата, підозрюваного у скоєнні злочину, тримають у таємниці. Проте відомо, що до Афганістану він прибув з військової бази, розквартированої в американському місті Лейквуд у штаті Вашингтон. Солдати, які служать у цій частині, розповідають - останнім часом там значно зросла кількість самогубств, а військові, які повертаються з Афганістану, перебувають у поганому психічному стані. Але вчинка зловмисника - не виправдовують.

  Джаред Річардсон, солдат армії США: "Жодна людина в світі не зможе знайти пояснення для вбивства такої кількості мирних мешканців, серед яких були й діти. Ситуацію ускладнює й те, що нападник діяв у формі американського військового, отже - мав захищати місцеве населення, а не стріляти в людей".

  Напруга між місцевими мешканцями та американськими військовими в провінції Кандагар після інциденту стала критичною. Лунають відкриті заклики до збройної боротьби проти армії США.

  Хадждин Мохаммед, місцевий мешканець: "Ми чули, що американський солдат, який скоїв цей злочин був п`яний. Влада має обов`язково розслідувати цей випадок. Сталася просто жахлива трагедія. Зловмисник зайшов до будинку й холоднокровно розстріляв жінок та дітей. Тепер я готовий вступити до Талібану для збройного опору".

  За даними попереднього слідства, нападник на світанку в неділю вийшов зі своєї частини й пішов до найближчого села. Після скоєння низки вбивств місцевих мешканців - здався американським військовим. Згідно з офіційною версією, у солдата стався нервовий зрив.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Пожежа у столиці Перу - згоріло більше 500 будинків
  Наступний матеріал
  Археологи знайшли в Мексиці рештки більше 150 індіанців
  Теги: