Війська НАТО обстріляли резиденцію Каддафі

  Резиденцію Каддафі у Триполі обстріляли сили НАТО. Там пролунали три потужні вибухи. Поранені щонайменше 45 людей. Після вибухів деякий час не працювали три державні лівійські телеканали. Не припиняють стріляти і в Місураті. Лише за останню добу у боях за місто загинули щонайменше шестеро людей.

  Мешканці Місурати твердять: жити у оточеному місті стає дедалі складніше. Війська Каддафі обстрілюють місто вже понад два місяці. За даними правозахисників, усього під час облоги загинули більше тисячі людей, багато поранених. Лікарні  переповнені, помешкання - зруйновані. Попри гуманітарну допомогу міжнародних організацій, мешканцям Місурати бракує найнеобхіднішого.

  Джемал Мохаммед, мешканець Місурати: "Ми прокидаємося з єдиною думкою - чим сьогодні прогодувати родину. Щоб знайти хліб, треба витратити половину дня. З пальним - такі самі проблеми. Це просто нестерпно".

  Халед Абі Фалгах, голова медичного комітету Місурати: "Останні дні стали чи не найважчими з початку облоги Місурати. За вихідні загинули близько 30 людей, поранені - близько сотні".

  У одному зі шпиталів Місурати медики лікують двох полонених солдатів з війська Каддафі.  

  Алі Місбах, полонений солдат: "Нам дали невірну інформацію. Сказали, що у Місураті ми боремося проти Аль-Каїди, що вона контролює місто і не дозволяє мирним мешканцям його покинути. Зараз я на власні очі бачу, що це неправда. Загалом, бойовий дух у військах Каддафі - низький".

  Лівійська влада раніше заявляла, що армія не стрілятиме по Місураті, щоб лідери місцевих племен могли провести перемови із повстанцями. Втім, вогонь так і не припинили.  

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Наші війська відійшли від Місурати, коли повстанці почали атаку. Армія завдала кількох ударів у відповідь. Ми запрошуємо міжнародних спостерігачів - з Росії, Китаю, Індії, навіть Західної Європи - на власні очі переконатися, що ми дотримуємося своїх обіцянок і не відкриваємо вогонь, допоки нас не починають атакувати".

  Абдул Хафіз Гога, речник опозиційної Лівійської національної ради: "Сили полковника Каддафі так і не відступили від Місурати. Вони лише перегрупували свої війська і продовжують тримати місто у облозі. Все, що говорили представники режиму - неправда. Армія Каддафі досі обстрілює Місурату ракетами 'Град'".

  Повстанці готуються до нових атак. Вони тренують рекрутів у спеціальних таборах поблизу Адждабії. Опозиція каже: охочих виступити проти режиму Каддафі - чимало. Бракує лише зброї та організованості.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Президент Ємену затвердив план передачі влади
  Наступний матеріал
  У Німеччині відбулись великодні змагання з метання яєць
  Теги:
  Loading...