Війська коаліції продовжують завдавати ударів по Триполі

  Третю ніч поспіль війська коаліції завдають повітряних ударів по Триполі. Уряд Лівії повідомляє про численні жертви серед мирного населення і відповідає на атаки авіації зенітним вогнем.

  Західні держави звинувачують Каддафі у продовженні бойових дій проти повстанців. Думки щодо подальших кроків за такої ситуації розділилися. Одні держави закликають до продовження військової операції проти режиму Каддафі, інші - виступають за негайне припинення вогню всіма учасниками конфлікту.

  Лівійська армія взяла під контроль Місрату - єдине місто на заході країни, яке все ще утримували прибічники опозиції. Про це повідомляє телеканал Аль-арабія. Тривають запеклі бої й на підступах до Бенгазі, де розташована опозиційна перехідна Національна рада. Повстанці стверджують, що війська Каддафі застосовують важку бронетехніку. Речник лівійського уряду заявив - міжнародна коаліція вбиває цивільних мешканців по всій країні, а влада воює з терористами.

  Муса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Західні держави завдають ударів по аеропортах. Гинуть мирні люди. Коаліція хоче зробити з Триполі другий Багдад. Ми боремося не лише з повстанцями, а й з бойовиками Аль-Каїди, які зовсім не поважають людські життя і готують теракти по всій країні".

  Бразилія закликала до перемир`я між учасниками конфлікту й негайного припинення вогню. Сполучені Штати відповіли, що коаліція зменшить частоту ударів по позиціях армії Каддафі, але операція триватиме. Напередодні парламент Великої Британії схвалив участь збройних сил країни у військових діях для захисту мирного населення Лівії. Мешканці ж італійського острова Лампедуза бояться ракетних ударів збоку лівійської армії.

  Житель острова Лампедуза: "Солдати, лояльні до Каддафі, можуть обстріляти ракетами бази на півдні Італії. Двадцять п`ять років тому вони вже робили це, але промахнулися. Ми боїмося, що ракети можуть влучити у наше місто, розташоване поблизу військових частин".

  Жителька острова Лампедуза: "Я занепокоєна через імовірність ракетних обстрілів нашого міста лівійськими військовими. Також проблемою може стати значна кількість нелегальних мігрантів, які намагатимуться дістатися півдня Італії. Туристи більше не хочуть відпочивати у нас, а це важлива складова доходів місцевого населення".

  Кілька сотень прибічників Муаммара Каддафі провели мітинг на цетральній площі Триполі. Вони виступили проти бомбардувань міста міжнародною коаліцією й наголосили - Лівія є незалежною державою в справи якої жодна країна не має права втручатися. Союзники ж стверджують, що діють на підставі резолюції Організації об`єднаних націй, а їхніми завданнями є гарантування заборони польотів над Лівією та захист мирного населення.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кількість жертв цунамі та землетрусу в Японії зросла до 9 тис
  Наступний матеріал
  ЄС заборонив в`їзд 19 білоруським чиновникам
  Теги:
  Loading...