Війська Каддафі атакували райони Міссала і Ваха

  Лівійські повстанці змушені припинити видобуток нафти - через потужні арт-обстріли з боку проурядових сил. За словами представника Перехідної національної ради війська Муаммара Каддафі атакували райони Міссала і Ваха. А саме звідти нафту перекачують до портового міста Тобрук.

  Лівійські повстанці були змушені припинити видобуток нафти на захоплених ними родовищах на сході країни. Причина - потужні арт-обстріли з боку проурядових сил. Водночас, британські літаки розбомбили найбільше у Лівії нафтове родовище Сарір - повідомив Халед Каім, заступник лівійського міністра закордонних справ. За його словами, там зруйнований нафтопровід, поранені кілька працівників і убиті троє охоронців.

  Халед Каім, заступник міністра закордонних справ Лівії: "На жаль, НАТО надають неправдиву інформацію щодо подій у Лівії. Тому коаліційні війська ухвалюють неправильні рішення щодо атак. І жертвами часто стають мирні мешканці".

  Напередодні із порту Тобрук вийшов перший танкер із 150 тисячами тонн проданої повстанцями нафти. Судно прямує до КАтару. На отримані кошти опозиціонери планують купити зброю для боротьби із прибічниками режиму Каддафі. Сам полковник надіслав листа президенту США. Він закликав Барака Обаму, цитую - "припинити несправедливу війну проти маленького народу країни, що розвивається".

  У відповідь на це звернення Держсекретар США Гіларі Клінтон заявила, що поступок відносно Каддафі не буде.

  Гіларі Клінтон, Держсекретар США: "Я не думаю, що існують якісь загадки стосовно того, чого ми очікуємо від Муаммара Каддафі. Він має оголосити перемир`я, його сили мусять залишити міста, захоплені ціною багатьох людських життів, а сам Муаммар Каддафі повинен відмовитися від влади і залишити Лівію".

  Запеклі бої між проурядовими силами та повстанцями тривають у Лівії з середини лютого. Західна коаліція розпочала операцію у цій країні 19 березня. Командування НАТО пообіцяло зробити усе можливе для захисту мирного населення, зокрема й у місті Місурата, оточеному військами Каддафі. Напередодні один із лідерів повстанців звинуватив альянс у бездіяльності. Він заявив - якщо коаліційні сили не діятимуть швидше, населення Місурати може бути знищене протягом тижня.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Корабель СОЮЗ пристикувався до МКС [відео]
  Наступний матеріал
  "Костянтин Ольшанський" має прибути до Севастополя на день раніше
  Теги:
  Loading...