Війна в Афганістані основне питання саміту НАТО

  Війна в Афганістані та європейський протиракетний щит стануть основними питаннями саміту НАТО, який розпочинається сьогодні в Португалії. Операцію проти талібів називають найбільшим викликом для Альянсу з часу його створення. Упродовж дев`яти років міжнародному контингенту не вдається повністю зламати опір бойовиків. Через критику з боку Кремля, Сполучені Штати погодилися змінити план участі американських збройних сил у системі протиповітряної оборони Європи.

  Через три роки повністю передати армії Афганістану контроль над територією країни готуються члени Північно-атлантичного Альянсу. Ста сорока тисячний міжнародний контингент поступово виводитимуть. Військові бази НАТО займуть місцеві збройні сили. Вироблення деталей нової стратегії дій Альянсу в Афганістані є головним завданням саміту.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Ця зустріч є дуже важливою для нас. Вона визначить майбутнє блоку. НАТО є найбільш ефективним військовим альянсом в історії. Нам потрібно врахувати колишні помилки і забезпечити подальший розвиток об`єднання".

  Збільшити підтримку сил НАТО в Афганістані погодилася Росія. Кремль направить до регіону двадцять транспортних гелікоптерів і організує навчальні курси для місцевих пілотів. Сполучені Штати ж погодилися відкласти участь американської армії в європейській протиракетній системі. Радари та перехоплювачі почнуть розташовувати в Румунії лише з 2015-го року.

  Сергій Рогов, директор інституту США та Канади Російської академії наук: "Сполучені Штати і НАТО прагнуть розширити співпрацю з Росією. Ми також зацікавлені у спільних діях з Альянсом в Афганістані. Таліби створили мережу постачання наркотиків до нашої країни. Це стає однією з найбільших загроз національній безпеці Росії".

  Триватиме саміт протягом двох днів. Через загрозу протестів і масових заворушень уряд Португалії на цей час призупинив дію Шенгенської угоди з безвізового в`їзду. Проте за даними поліції до країни все ж прибули близько двадцяти тисяч активістів різних організацій, які планують зірвати зустріч.

  Олександр Войтко, "5-й канал"    

  Попередній матеріал
  Кількість жертв у Колумбії від повені збільшилась до 138 чоловік
  Наступний матеріал
  Бюро Нацбезпеки Польщі розробило нові правила пересування президента
  Теги: