Війна у Секторі Ґаза. Ситуація станом на 18.01.09 (РЕПОРТАЖ)

  Поновилася стрілянина у Секторі Ґаза - це сталося за кілька годин після того, як Ізраїль пообіцяв припинити вогонь. Протягом ночі ХАМАС обстрілював ізраїльські міста, та Цахал - не відповідав. Однак кілька годин тому трапилася сутичка біля табору біженців - Джабалія. Бойовики обстріляли солдатів і ті - відкрили вогонь у відповідь. Згодом надійшла інформація і про повітряні обстріли. Ізраїльська авіація атакує ракетні установки на території Ґази. Попри оголошене припинення вогню ізраїльські війська не залишать Газу, доки тривають обстріли ХАМАС.
  Затишшя у Ґазі протрималося менше восьми годин. Протягом ночі ізраїльські військові утримувалися від нападів на бойовиків ХАМАСу. Адже напередодні уряд країни заявив - операція "Литий свинець" досягла своєї мети і тому може завершуватися..

  Ехуд Ольмерт, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Ізраїль досгянув своїх цілей в Секторі Ґаза. Наш уряд припиняє військову операцію на триторії анклаву о другій ночі за місцевим часом. На цей момент ізраїльські війська залишаються на своїх позиціях".

  Успіхи, про які звітує уряд Ізраїлю, - це убивство впливових членів ХАМАСу та знищення його інфраструктури. Зокрема, майстерень із виробництва ракет та контрабандистських тунелів на кордоні з Єгиптом. Однак, ХАМАС своєї поразки не визнає, так само як і одностороннього перемир`я.

  Осама Хамдан, представник ХАМАСу у Бейруті: "Це не припинення вогню, а повна поразка Ізраїлю у військовій операції. Єдиний їхній успіх - це убивство цивільних, сотень дітей та жінок".

  За даними про-хамасівського міністерства охорони здоров`я, у Ґазі загинули понад тисячу двісті людей. Більш як п`ять тисяч - зазнали поранень. Поки Ізраїль не зніме блокади та не виведе війська із регіону, бойовики - не складуть зброї. Цієї ночі вони випустили по Ізраїлю п`ять ракет, потім - атакували військовий підрозділ.

  Навіть палестинці, що мешкають за межами Сектору Ґаза, не вірять у добрі наміри Тель-Авіва. Та й у самому Ізраїлі припинення вогню вітають не всі. На думку скептиків, удар по ХАМАСу був надто слабким.

  Міжнародна спільнота думки пересічних ізраїльтян не поділяє. Офіційний Вашингтон та Токіо уже підтримали припинення вогню. А Організація Об`єднаних Націй вимагає і наступного кроку - повного виведення ізраїльських підрозділів із Сектору Ґаза.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.10Мб)
  Попередній матеріал
  Словаччина почала отримувати газ в обхід України
  Наступний матеріал
  Погіршився стан здоров`я бранців "Фаїни"
  Теги: