fakty.ictv.ua

Відповідальність за збитий малайзійський літак лежить на Путіну - Держдеп

  Проросійські сепаратисти, які, на думку США, збили над Донбасом малайзійський авіалайнер, не могли зробити цього без участі Росії.


  Про це заявила в середу на брифінгу заступниця речника Державного департаменту США Марі Гарф, передає "Радіо Свобода".

  За її словами, відповідальність за це лежить на президенту Росії Володимирові Путіну, і не тільки за це, а й за кожен інцидент, що ставався протягом конфлікту в Україні.

  "Я думаю, це цілком ясно", – повторила Гарф у відповідь на уточнювальне запитання, чи дійсно вона мала на увазі покласти вину на Путіна.

  Повертаючись до збиття авіалайнера, вона зазначила, що США вже публічно виклали дуже переконливу справу і продовжують розсекречувати максимально можливу кількість даних.

  При цьому речниця Держдепу підкреслила, що США дуже відверті в оцінках того, що відбувається.

  "Росіяни вже багато разів брехали про те, що відбувається. Вони казали, що у Криму немає їхніх військ, коли вони були там повсюди. Тому до них уже немає ніякої довіри", – наголосила вона.

  "Думка про те, що вони, – сказала речниця про тих, хто збив авіалайнер, – збили вже понад десяток літаків і вертольотів, тільки цей один не збивали, так само не проходить випробування на здоровий глузд".

  Гарф підкреслила, що розслідування щодо того, хто конкретно й особисто збивав лайнер, у США триває. Але наразі Штати не розкривають усіх своїх джерел і методів, бо хочуть мати змогу з'ясовувати такі речі і в майбутньому, якщо схожі трагедії ставатимуться на Сході України знову.

  На подальші уточнюючі запитання журналістів вона знову відповіла прямо: "Російські сепаратисти, які, на наше переконання, запустили цю ракету, не могли діяти там без підтримки президента Росії Володимира Путіна і російського уряду, не могли отримати озброєнь без підтримки президента Путіна і російського уряду. Вони б не робили цього там, і крапка. Вони не могли вистрелити з SA-11 (західна назва комплексу ППО "Бук" – ред.) без підтримки президента Путіна і російського уряду. Так, пряма відповідальність на них".

  Щодо дій сепаратистів, речниця ще раз висловила думку США: "Вони могли цілити в цивільний авіалайнер, вони могли цілити в український військовий літак, що вони зробили вже понад десяток разів. Та в будь-якому разі вони вочевидь намагалися вбити людей за допомогою SA-11".
  Попередній матеріал
  На місці падіння Boeing можуть лишатись останки ще 100 тіл загиблих - ОБСЄ
  Наступний матеріал
  Під окружним адмінсудом Києва зібрався мітинг, на якому підтримують позов про заборону діяльності КПУ
  Loading...