Відповідальність за вибухи в Лівані взяли на себе сирійські повстанці

  Нові жертви громадянської війни в Сирії. Цього разу – за межами країни. Сирійські радикали, пов’язані з Аль-Каїдою, заявили – саме вони влаштували теракт у сусідньому Лівані, біля іранського посольства. Кажуть – хотіли покарати іранців та ліванців, що підтримують президента Сирії Башара Асада. Внаслідок показової акції загинули щонайменше 23 людини, майже півтори сотні – поранені.

  Невеликий Ліван лежить  на східному узбережжі Середземного моря, затиснений між двома сусідами – Ізраїлем та Сирією. Відколи у сирійців почалася громадянська війна – почастішали і напади у Лівані. Однак, такого в країні ще не бачили.

  Просто під стінами іранського посольства в Бейруті, на жвавій вулиці, підірвав себе чоловік на мотоциклі.

  Рабіх Істанбулі, власник крамниці: «Спочатку пролунав невеликий вибух. І люди кинулися подивитися – що ж там сталося».

  Умм Алі, мешканка Бейрута: «Ми сиділи за столом, снідали. Почули вибух, побігли подивитися. І тоді вибухнуло вдруге. Вся вулиця – в диму».

  Джамаль Насрдін, мешканець Бейрута: «Я був на роботі. Почув вибух – побіг подивитися… Бахнуло вдруге. Я відчув біль у плечі та нозі».

  Саме другий вибух і спричинив найбільше жертв. У 10-ти метрах від першого злетіла у повітря вантажівка.

  Рабіх Істанбулі, власник крамниці: «Хтось вийшов на балкони, хтось підбіг по вулиці. І тоді пролунав другий вибух, потужний. Я на власні очі бачив, як з балконів падали люди, як звідти летіли якісь речі і падали на перехожих. У моїй крамниці – всі співробітники поранені. Одного чоловіка не можу знайти. Його дітям зараз роблять операції».

  Поранень дістали майже півтори сотні людей. Загинули більше двох десятків. Іранське посольство повідомило: серед жертв – аташе з питань культури. Та пізніше заяву спростували.

  Алі Хассан Халіль, в.о. міністра охорони здоров'я Лівану: «Це злочин, спрямований проти мирних мешканців. Це один із багатьох терактів, від яких страждає регіон, в якому розташований Ліван».

  Поки ліванці рятували поранених, Іран поспішив назвати винуватців.

  Газанфар Роконабаді, посол Ірану в Лівані: «Іран і надалі боротиметься з ізраїльськими інтригами в регіоні. Нас не звернути зі шляху!»

  Ізраїль навіть не встиг заперечити свою провину, як відповідальність за напади вже узяли інші сусіди Лівану – сирійці. Радикальні суніти, що воюють з президентом Сирії Башаром Асадом, отаким от чином нібито вирішили покарати його союзників – Іран та членів ліванського угруповання "Хезболла".

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Свідки Голодомору 1932-33 рр. – Донецьк [відео]
  Наступний матеріал
  Рибак пообіцяв відгородитися від журналістів прозорою загорожею
  Теги:
  Loading...