Відпочинок у Болгарії [репортаж]

  У розпал туристичного сезону Болгарія заманлива не лише своїми пляжами. Архітектурні пам`ятки і стародавні храми привертають увагу де-далі більше людей. Цього літа туристи переважно обирають курорти поблизу міста Созополь. Там можна і на пляжах позасмагати і відвідати місцеві храми. В одному з них є мощі святого Іоана Хрестителя, які знайшли торік під час розкопок на узбережжі Чорного моря.

  Релігійний туризм - нова заманлива пропозиція від Болгарії. Люди їдуть не тільки позасмагати і покупатися у морі, але й доторкнутися до стародавньої культури. Особливою популярністю користуються три храми у місті Созополь, в одному з яких виставлені мощі Святого Іоана Хрестителя.

  Отець Іоан: "Кількість туристів у рази збільшилася після того, як минулого року тут знайшли мощі Святого Іоана".

  Андрій, турист з Росії: "В России например очень много людей, кторые вернулись в православие, т.е. обернулись в православие. поэтому очень интересно поехать и посмотреть какие церкви, когда едешь куда-нибудь. такие же как у нас или нет".

  Ікони на стінах, повсюди горять свічки. Болгарські храми, принаймні ті, які є у списку туристичних зупинок, нічим не відрізняються від  православних церков у будь-яких країнах - чи то у Греції, чи то у Росіїї, чи в Україні.

  Жанна Попова, місцева мешканка: "Більшість людей християнської віри, як от православні росіяни або серби, вони хочуть помолитися у храмі. Решта туристів - приходять подивитися на старовиннну церкву".

  Єдине на що нарікають туристи - платний вхід до храмів.

  Михаїл, турист з Росії: "За вход в храм берут деньги. Это уже вообще. Люди приезжают так скажем прикоснуться к культуре, а с него берут деньги. Если храм уже музей - тогда да, а если храм как производство так скажем культа и за это берут деньги, это неправильно. Я понимаю, что на нужды храма нужны деньги, но их можно получать с продажи сопутствующих вещей".

  Мощі Святого Іона Хрестителя, що датуються п`ятим сторіччям, знайшли торік 28 липня  - під час розкопок поблизу Созополя. Після цього мешканці почали називати своє місто другим Єрусалимом і сподіваються на туристичний бум. До того ж у Созопольському храмі святого Георгія  зберігаються  ще мощі святого Андрія та частина святого Хреста.

  Ганна Ільїних, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Стросс-Кану повернули паспорт
  Наступний матеріал
  Хара: Я сказав, Ви ж не Гестапо?
  Теги: