Від потужних повеней потерпають країни Центральної Америки

  Від потужних повеней потерпають країни Центральної Америки. Сильні зливи призвели до паводків та зсувів ґрунту в Нікарагуа, Сальвадорі, Гватемалі та Гондурасі. За останній тиждень у регіоні загинули понад вісімдесят людей. Дев`ятеро зникли безвісти.

  Синоптики Центральної Америки помилилися. Ще на початку вересня Нікарагуанський інститут територіальних досліджень стверджував: цьогорічний сезон дощів принесе опади у межах норми. Тож тиждень безперервних злив став для мешканців країни неприємним сюрпризом. Затяжна негода спричинила паводки і зсуви ґрунту. Висока вода - пошкодила дороги і мости, мешканці кількох населених пунктів - відрізані стихією від навколишнього світу. Влада стривожена підвищенням рівня води в озері Манагуа. Побоюються: якщо дощі не припиняться - може затопити столицю.

  Даніель Ортега, президент Нікарагуа: "Постраждали усі провінції, розташовані вздовж узбережжя Тихого океану. А наслідки негоди - відчуватиме уся держава. Тож ми запровадили у Нікарагуа надзвичайний стан".

  Для мешканців Сальвадору, Гватемали та Гондурасу цьогорічні дощі - також перетворилися на справжнє лихо. Річки розлилися. Люди кажуть - таких потужних повеней не бачили понад 10 років. Загинули десятки людей, тисячі - втратили домівки і змушені були евакуюватися до тимчасових притулків. Збитки, яких завдала стихія - підраховують і досі. А повідомлення синоптиків - невтішні: найближчими днями у регіоні знову дощитиме. Сальвадор та Гватемала - звернулися до світової спільноти по допомогу. 

   Джейме Міранда, віце-міністр розвитку Сальвадору: "Допомогу для тисяч мешканців нашої країни, постраждалих від повені - надала Іспанія. Ми гарантуємо, що її ефективно і прозоро розподілять між людьми, які найбільше цього потребують. Це - наше зобов`язання перед міжнародною спільнотою".

  Марлон Аранда, мешканець Гватемали: "Ми втратили все, що мали. Мій автомобіль, припаркований біля дому, просто змило течією. У будинку скрізь вода, і як її позбутися - невідомо".

  Негода вирує - і на іншому боці земної кулі. Через сильні зливи - висока вода - прийшла у Таїланд, Камбоджу, Лаос та В`єтнам. Тамтешні мешканці називають цю повінь найгіршою за півсторіччя. Жертвами стихії стали сотні людей. Збитки оцінюють у мільярди доларів.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потужний снігопад, вітри і зливи вирують у Болгарії
  Наступний матеріал
  Унікальний жовтий грушовидний діамант пішов із молотка на акуціоні "Крістіс"
  Теги: