Від нищівних штормів оговтуються Іспанія та Франція (РОЗШИРЕНО)

  Від нищівних штормів оговтуються Іспанія та Франція. Стихія забрала життя близько двох десятків людей - в обох країнах. У Франції знеструмлено сотні тисяч будинків. Найбільш постраждалий регіон відвідав президент Саркозі.
  Він подякував за оперативну роботу рятувальним службам, а також метеорологічному бюро, яке оголосило штормове попередження за 14 годин до початку негоди. Цей буревій на теренах Франції назвали найгіршим за останні десять років. Востаннє така стихія вирувала у 99-тому, тоді загинуло близько сотні людей.

  Ніколя Саркозі приїхав до регіону Жиронде, який найбільше постраждав від штормового вітру. Там унаслідок стихії загинуло четверо людей. Здебільшого через обвалення дахів будинків і падіння дерев. Уникнути більшої кількості жертв вдалося завдяки спеціальній системі раннього попередження про буревій, яку запровадили після шторму 1999-го року. Тоді сильні вітри спричинили загибель 88-ми людей.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Це був нищівний шторм, ми не бачили нічого подібного вже 10 років. Добре, що людей попередили про стихію за 14 годин до їїє початку. Треба подякувати усім службам - жандармам, поліцейськім, пожежникам, армії, і Службі "Метео Франс". Ми втратили чотирьох громадян. Так, це велика трагедія. Але згадайте 99-тий, загиблих було у десятки разів більше".

  Швидкість вітру досягала 190-та кілометрів за годину. Повалені дерева блокували головні магістралі і мости, тож, транспорт працював із перебоями. На південному заході Франції без електрики залишилося понад півтора мільйона будівель. Лагодити понищені мережі французьким електрикам допомагали колеги з інших країн Європи. Окрім чотирьох загиблих, шторм опосередковано спричинив іще дві смерті. Літня пара отруїлася чадним газом від генератора, яким намагалися освітити квартиру за відсутності електрики.

  Патрік Петіт, електрик: "Все було поламане. Коли дерево падає на електричні дроти, найчастіше вони не можуть утримати стовбур, просто обриваються. Цього разу нам пощастило. Немає гіршого пошкодження, аніж коли падає електричний стовп".

  Штормові вітри зачепили і частину Іспанії. Тут загиблих більше - одинадцять. Серед них  четверо підлітків - членів баскетбольної команди. На них завалився дах будівлі спорткомплексу. Ще 9-тьох поранено. Окрім штормів Європа пережила іще одне лихо - сильне сходження лавин одразу у кількох країнах, зокрема Франції, Шотландії та Туреччині. Під снігом  у горах загинуло близько двох десятків людей.

  Нонна Стефанова, 5 канал
  Попередній матеріал
  СБУ звинувачує Коновалюка у порушенні закону про державну таємницю
  Наступний матеріал
  Нова Конституція у Болівії
  Теги:
  Loading...