Від бойових дій між сирійськими повстанцями та військами уряду страждають і фермери [відео]

  Від бойових дій між сирійськими повстанцями та військами уряду Башара Асада страждають і фермери з голандських висот. Ісламська релігійна спільнота, яка там мешкає - друзи, традиційно вирощують фрукти - і останніми роками їм вельми вигідно було продавати їх саме до Сирії, а не ізраїльтянам. То ж друзи сподіваються, на якнайшвидше припинення громадянської війни у Сирії.

  Після шестиденної війни тисяча дев`ятсот шістдесят сьомого року цю колишню сирійську територію контролює Ізраїль. Утім тамтешня ісламська спільнота досі залежить від торгівлі з Сирією. Особливо - фермери, що вирощують яблука. Після того, як ізраїльський уряд зняв заборону на експорт фруктів до сусідньої країни, справи у них пішли вгору. Адже за кілограм яблук, який ізраїльські гуртовики купували за 50 центів, у Сирії продають за доллар.

  Джамал Реда, фермер: "Ми сподіваємося, що у Сирії й  надалі нас підтримуватимуть та купуватимуть наші яблука".

  Від збройного конфлікту страждають не лише сирійські мирні мешканці, війна вдарила й по економіці  друзив, значно скоротивши постачання яблук закордон. Фермери з традиційної релігійної спільноти сподіваються, що незабаром у Сирії запанує мир. І налагодиться торгівля.

  Асаад Сафаді , менеджер яблуневої фабрики: "Кожна родина на Голанських висотах щороку чекає, коли нарешті зможе торгувати з Сирією. Я не перебільшую, коли кажу, що від цього залежать 80 відсотків нашого народу".

  Ізраїльські фірми не поспішають купувати фрукти зі спірної території, надаючи перевагу власній продукції. Тим часом родючі землі Голанських висот цьогоріч дали рекордний врожай яблук.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кочнєву мають звільнити в обмін на ув’язненого сирійського опозиційного високопосадовця
  Наступний матеріал
  Масштабна крадіжка картин у Нідерландах
  Теги: