Венеційський кінофестиваль розпочали показом нової стрічки Джорджа Клуні

  Новою стрічкою Джорджа Клуні - "Березневі іди" - офіційно розпочався кінофестиваль у Венеції. Це - один із двох десятків фільмів, що претендують на головну нагороду найстарішого кінозаходу у світі.

  68-й Венеційський фестиваль відкрив голівудський політичний трилер. Його представив Джордж Клуні, як виконавець однієї з головних ролей та режисер. Назва фільму - "Березневі іди" - відсилає до давньоримської історії. Саме всередині березня, в день Ід, змовники убили Юлія Цезаря.

  Джордж Клуні: "Не знаю, чи зрозуміють мій задум закордонні глядачі... Я не завжди певен навіть в американцях".

  Стрічка Джорджа Клуні - екранізація популярної п`єси. Це історія про молодого політика, який хоче балотуватися від демократів у президенти Сполучених Штатів.

  Цьогорічна конкурсна програма багата на драми. Окрім політичних, покажуть любовні, історичні та родинні. На другий день фестивалю призначені прем`єри "Різанини" Романа Поланськи та тайванських "Воїнів райдуги".

  Даррен Аронофськи, голова журі: "Дивовижний рік! Не пригадую, щоби колись каталог фільмів викликав у мене стільки захоплення. Я вже судив декілька фестивалів, і завжди траплялися стрічки, яких не дуже то й хотів дивитися. Цього разу - інакше. Добірка - неймовірна!"

  Серед двох десятків конкурсних фільмів - є американські та європейські. Одна зі стрічок - про Зігмунда Фрейда, інша - про шпигунів і Холодну війну. Серед відомих режисерських імен - не лише Роман Поланськи, але й Девід Кроненберг та Стівен Содерберг.

  Девід Бірн, член журі: "Членам журі доводиться відкидати зайві думки, наприклад, "чи матиме цей фільм успіх в кінотетарах?" або ж "які знаменитості в ньому знімалися". Усі ці моменти - другорядні, і не повинні впливати на наші оцінки".

  В основній програмі фестивалю, окрім головного конкурсу, програма "Горизонти" з найновішими тенденціями кінематографу. Паралельно відбудеться конкурс авторського кіно та тиждень критики. В його рамках покажуть чорнобильську драму "Земля забуття" з Ольгою Куриленко в головній ролі.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Донецьку розгромили офіси обкому і міськкому КПУ
  Наступний матеріал
  Лісові пожежі у штаті Оклахома
  Теги: