Венеційський фестиваль у самому розпалі

  Венеційський фестиваль у самому розпалі. Вже за два дні стануть відомі переможці кінофоруму. Серед фаворитів називають фільм "Різанина", режисера Романа Поланськи. Великі шанси на перемогу і у стрічки "Сором" Стіва Маккуіна, а також "Останнього дня на землі", режисера Абеля Феррера про апокаліпсис. Загалом у конкурсі беруть участь 23 картини.

  Венеція побачила останній день на землі. Саме так називається стрічка американського кінорежисера Абеля Феррера. Він представив свою версію апокаліпсиса - від поширення озонової діри на всю планету - до кінця світу.

  Абель Феррара, режисер: "Ідея полягає у тому, що за останнні кілька годин життя людина має вирішити, що їй робити. Де їй бути. Куди телефонувати, або навпаки ні з ким не спілкуватися; що робити і за що не братися взагалі. З рештою люди живуть як і раніше".

  У фільмі люди, знаючи про кінець світу, не намагаються встигнути зробити те, про що давно мріяли чи планували. А навпаки роблять буденні справи.

  Віллем Дефо, актор: "Це дуже доросле кіно. Адже ставить перед глядачем запитання - що робити? Чи здатен ти відповідати за своє життя, чи здатен ти нести відповідальність за життя близьких, тих, кого любиш".

  Фільм "Просте життя" режисерки Енн Хуей із Гонконга, який теж мали змогу оцінити глядачі, розповідає про життя літньої домогосподарки, яка пропрацювала усе своє життя в одній родині і як тепер почувається їй у старості. 

  Денні Іп, акторка: "Цей фільм ніби каже нам - звертайте увагу на оточуючих. На тих, хто любить нас. Ми маємо допомагати одне одному, а особливо піклуватися про літніх людей".

  Китайський режисер, якого охарактеризували на Венеційському фестивалі перспективним, представив свою стрічку під назвою "Люди гори, люди море". Фільм розповідає про селянИна, який вирушає шукати вбивцю свого брата по всьому світу.  

  Цай Шанцзюнь, режисер: "У Китаї безліч таких історій. І навіть, ще серйозніших ніж показані у фільмі. Цікаво, що стрічка немає на меті щось політичне, а навпаки бере курс на суспільство. Хочу, щоби глядачі звернули увагу на складний образ головного героя, його життя, що він робить і як з усім порається".

  Режисер Цай Шанцзюнь вивіз картину без дозволу китайської влади і ймовірно матиме проблеми, коли повернеться на батьківщину. Свого часу він привіз до Канн фільм Літній палац - про події на площі Таньаньминь. Як наслідок - отримав п"яти-річну заборону на професійну діяльність, яка сплила лише  днями.

  Ганна Ільїних, "5 канал"   

  Попередній матеріал
  5 тижнів прожив в одній клітці з левицею прожив власник міні-зоопарку
  Наступний матеріал
  Напад на високопосадовця Міноборони
  Теги: