5.ua

Великобританія допоможе Україні повернути гроші, вкрадені Януковичем

  Великобританія обіцяє надати Україні допомогу у вирішенні питання повернення вкрадених колишніми українськими чиновниками коштів і активів. Про це заявив британський посол Саймон Сміт у ході зустрічі з главою української Генпрокуратури Віталієм Яремою.


  "Ефективна протидія зловживанню службовим становищем є пріоритетною для нашого уряду", - цитує Сміта прес-служба ГПУ.

  При цьому американський дипломат запевнив, що британські фахівці готові надавати Україні допомогу з пошуку і повернення активів колишніх українських чиновників. Також учасники зустрічі обговорили реформу органів прокуратури України. Ярема відзначив, що відповідний закон набере чинності через півроку після опублікування.

  "Однак повноваження прокуратури щодо виконання функції нагляду за додержанням і застосуванням законів, так званої функції загального нагляду, втратять силу вже на наступний день після опублікування", - йдеться в повідомленні ГПУ.

  Раніше Федеральна прокуратура Королівства Бельгія висловила готовність надати міжнародну допомогу за зверненнями української сторони з питань виявлення, арешту та повернення в Україну активів, виведених колишніми українськими високопосадовцями.

  Зазначимо, що в пошуках крадених мільярдів екс-президента українським експертам допомагало Федеральне бюро розслідувань США, яке створило спеціальну групу, яка займатиметься пошуками зарубіжних активів диктаторів і представників корумпованих режимів.

  На сьогодні рахунки Януковича та його соратників арештовані в Великобританії, Нідерландах, Швейцарії та інших країнах.

  У свою чергу, ЄС на початку березня заморозив рахунки Януковича, Захарченка,Пшонки, Азарова і ще 14 громадян України.
  Попередній матеріал
  У російському "Внуково" розбився літак
  Наступний матеріал
  Бойовики тричі атакували українські позиції на Донбасі, атаки відбито