Великдень у світі [репортаж, відео]

  Дипломатія та діалог замінять зброю. Таке сподівання висловив Папа Римський у щорічному посланні "Граду і світу". Він говорив про конфлікти на Близькому Сході та в Північній Африці, закликаючи парафіян добре ставитися до біженців, які змушені тікати від воєн. Бенедикт 16-ий не оминув і теми японських негараздів - він побажав країні сонця, що сходить, знайти "розраду та надію". Лідер найбільшої в світі православної громади - глава РПЦ Кирило - вітав вірян словами про те, що не можна відчаюватися.

  У Храмі Христа Спасителя навіть освітлення приглушили перед початком великодньої служби, щоби поява Благодатного вогню виглядала красивіше. Патріарх Кирило вийшов з алтаря з ієрусалимськими пасхальними свічками. Від них свої свічки запалили усі віряни.

  На святкове богослужіння до Храму Христа Спасителя приїхали і перші особи держави Президент Медвеєв та прем`єр Путін із дружинами. Через це потрапити сюди можна було лише за запрошеннями, але вже після опівночі, по черзі почали пропускати усіх охочих.

  У Ватикані святкову службу у Соборі Святого Петра відправив Папа Римський. Після чого звернувся із традиційним посланням "Граду та Миру". Бенедикт Шістнадцятий привітав усіх християн з Великоднем різними мовами світу.

  До столиці католицького світу -Ватикану з`їхалися сотні тисяч вірян. Люди приїхали не тільки на богослужіння, але й на біотифікацію Іоана Павла Другого. За тиждень має відбутися передостанній крок  зарахування попередника Папи Римського до лику святих.

  Святкові служби відправили і на Близькому Сході.  У Єрусалимі віряни зібралися біля  храму Гробу Господнього, парафіяни вірять, що саме тут був похований Христос. Чимало люду було і  у місті Вифлеємі, де за біблійним повір`ям народився Христос.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Спецслужби Сирії влаштували вночі рейд по будинках опозиціонерів
  Наступний матеріал
  Сирійська армія придушує антиурядові виступи
  Теги: