gdb.rferl.org

Велика Британія вирішила провести референдум щодо виходу з ЄС

  Його мають організувати до кінця 2017 року.

  Про таке повідомляє видання Deutsche Welle.

  Раніше ідею підтримав парламент, а сьогодні референдум здобув й королівську санкцію. Міністр закордонних справ Філіп Хеммонд заявив, що британці матимуть змогу остаточно вирішити питання відносин країни з ЄС.

  Вже декілька місяців британська влада вимагає від чиновників у Брюсселі реформувати чотири галузі співробітництва Союзу: конкуренцію, суверенітет, економічне управління та соціальну політику. Натомість офіційний Брюссель висловив занепокоєння намірами Британії вийти з єврозони. Голова Європейської Ради Дональд Туск зазначив - в ЄС розуміють претензії Великої Британії, однак деякі їх пропозиції геть неприйнятні. "Питання Великої Британії залишається для нас проблемою. Всі члени ЄС висловлюють готовність обговорити різноманітні варіанти для реформування цих сфер. Але все це не впливає на той факт, що деякі британські пропозиції для нас неприйнятні. Однак якщо пан Кемерон переконає учасників саміту, можливо, ми зможемо дійти згоди у лютому наступного року", - наголосив Туск.

  На бажання великобританії відреагувала і канцлер Німеччини Ангела Меркель. За інформацією видання, Меркель сподівається на досягнення домовленостей на саміті ЄС 17-18 грудня, які допоможуть уникнути виходу Великобританії з ЄС, але не погодиться заради цього поступитися основними принципами Євросоюзу.

  Як повідомляв 5.ua, ще на початку жовтня 2015 року у Великій Британії євроскептики розпочали нову кампанію за вихід із ЄС. Проект Vote Leave ("Голосуй за вихід") об'єднує парламентаріїв-консерваторів, лейбористів, членів правої партії UKIP та фінансових донорів

  Попередній матеріал
  Павло Розенко: Всім людям, які сьогодні отримують субсидії, не треба нікуди йти нічого переоформляти
  Наступний матеріал
  В Україні не проведено реформи удосконалення державних реєстрів - експерт
  Теги:
  Loading...