Востаннє чорне вбрання Єлизавета Друга одягала 11 років тому - на похорон королеви-матері. Сьогодні у колір скорботи увібралися ще 2300 людей - вони прибули до Лондона попрощатися із Маргарет Тетчер. Урочиста церемонія похорону першої жінки-прем`єр-міністра Великої Британії розпочалася опівдні за київським часом. Тоді катафалк із загорнутою в Юніон Джек - британський прапор - труною з тілом політика рушив із Вестмінстерського палацу до головної англіканської святині - собору святого Павла. Обабіч шляху процесії стояли 7 сотень солдатів британської армії. На відспівування душі Тетчер у соборі зібралися сотні її прихильників, зокрема, мер Лондона Борис Джонсон, а також опоненти її консервативної політики - наприклад, лідер лейбористів Ед Мілібенд.
Девід Айсон, настоятель собору святого Павла: "Ми прийшли сьогодні до собору, щоби згадати перед Богом Маргарет Хільду Тетчер. Щоби подякувати за її життя та роботу і передати її у руки Бога. І у наших спогадах ми святкуємо її союз із чоловіком Деннісом тривалістю в життя. І ми молимося за її сім`ю та друзів і всіх, хто оплакує її відхід. Ми продовжуємо молитися за цю націю і дякувати традиціям свободи, верховЕнству права та парламентській демократії".
Поминальну промову від родини політика зачитала її онука - 19-річна Аманда Тетчер, донька Марка, сина екс-прем`єр-міністра.
Аманда Тетчер, онука Маргарет Тетчер: "Насамкінець, брати мої, вірте у Господа та силу його могутності. Одягніться в лати Божі, щоби протистояти хитрощам диявола. Бо ми, наша боротьба не проти плоті чи крові".
Вдруге у сучасній історії Великої Британії похорон прем`єр-міністра отримав статус військового. До Маргарет Тетчер із такою ж пишністю прощалися лише з Вінстоном Черчиллем у 1965 році. Утім багатьох британців обурило виділення 10 мільйонів бюджетних фунтів на похорон політика, за якої сталася Фолклендська війна та загинула шахтарська індустрія. Тепер добу тетчеризму історики називають "зимою незадоволення". І сотні протестувальників у Лондоні висловили це невдоволення - повернувшись спиною до катафалка з труною, що проїжджав повз.
Кріс Барбер, протестувальник: "Те, що цей похорон відбувається за наш рахунок, дає нам право висловити альтернативну думку".
Сім`я баронеси виконала її бажання бути кремованою. Маргарет Тетчер померла 8 квітня у віці 87-ми років. Світ запам`ятав її як залізну леді - так політика назвали журналісти радянського Ітар-ТАСС. Тетчер сприйняла це як комплімент.
Мирослава Пеца, "5 канал".