Велика Британія направить до Лівії свої гелікоптери

  Велика Британія - направить до Лівії свої гелікоптери. Таке рішення ухвалив прем`єр країни - під час зустрічі Великої Вісімки у Франції. Міжнародна спільнота - не послаблює тиск на режим Каддафі. Між тим, у Лівії продовжуються бої між проурядовою армією та повстанцями.

  Завдання британських гелікоптерів у Лівії -  ліквідація військових об`єктів полковника Каддафі. Техніка прибуде - вже найближчими днями. Раніше - 12 подібних бойових машин доправила до Лівії Франція. Аналітики наголошують: залучення нових гелікоптерів - чергове свідчення посилення міжнародного тиску на Триполі. Критики операції НАТО - називають це панічною спробою переломити ситуацію у лівійській війні. 

  Ніл Мосс, полковник армії Великої Британії: "Ці бойові машини - можна використовувати у різних кліматичних зонах. Але розробляли їх - у Аризоні, тож вони ідеально підходять для операції у пустелі".

  Тим часом авіація НАТО - інтенсивно бомбардує Триполі четверту ніч поспіль. У столиці Лівії - знову пролунали п`ять вибухів. Про нові жертви серед мирного населення - поки що не повідомляють. Мешканці столиці - здебільшого підтримують полковника. На черговий обстріл Альянсу вони відповіли гаслами "Аллах, Лівія і лише Муаммар".

  Протистояння між повстанцями та армією Каддафі - не вщухає. Бої точаться поблизу Адждабії, Місурати, Зінтана. Число загиблих у сутичках - зростає щодня. Втім, вирішальної переваги не може отримати жодна із сторін. Під контролем проурядових сил залишається захід країни, а противники лівійського лідера - володіють сходом Джамахірії.

  Уряд Каддафі надіслав низці світових лідерів листи з пропозицією миру. Про це повідомляють світові ЗМІ. У посланнях, нібито, йдеться про готовність Триполі укласти перемир`я з опозицією та сформувати новий Кабмін. При цьому роль Каддафі у майбутньому уряді - не уточнюють. Втім, держдепартамент США вже заявив - Вашингтон такого листа не отримував. І для завершення військової операції необхідно щоб Каддафі відмовився від влади. Тим часом полковника залишив ще один його прибічник. Від своє посади відмовився представник Лівії у ЄС - Хайдеб Аль-Хаді. ЗМІ пишуть, що він перейшов на бік повстанців.

  Олена Хоменко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Грузія не дасть згоди на вступ Росії до ВТО через окупацію,- посол
  Наступний матеріал
  На форумі "Великої вісімки" ледь не розгорівся скандал
  Теги: