"Велика вісімка" домовилася удвічі скоротити викиди в атмосферу (РОЗШИРЕНО)

  Найвпливовіші - за екологію. Велика вісімка домовилася удвічі скоротити викиди в атмосферу. Це станеться до дві тисячі п`ятдесятого року. Таку позицію озвучив прем`єр Японії Ясуо Фукудо. Складні перемови тривали усю ніч.
  Найрозвинутіші країни світу - мізкують над глобальними проблемами. Екологію, дорогу нафту і високу інфляцію - обговорюють на саміті країни Великої Вісімки. Досягли революційної домовленості - наполовину скоротити викиди в атмосферу уже за сорок років. Екологічний прорив коштував політикам безсонної ночі та численних компромісів. Іще напередодні - опиралися Німеччина та США. Берлін вимагав - суворої, поетапної програми зменшення викидів - для кожної країни окремо, залежно від її виробництва і рівня розвитку. Проти цього були Сполучені Штати - одне з найбільших джерел вуглекислого газу в світі. Але зрештою - підписали угоду, яка задовольнила всіх. Її подробиць - поки що не розголошують.

  Ясуо Фукуда, прем`єр-міністр Японії: "Після сьогоднішнього дня саміту ми підписали угоду про зменшення викидів в атмосферу на п`ятдесят відсотків до 2050-го року. Це мета для всіх країн світу".

  У другий день саміту - Президент Росії Дмитро Медевєдев переймався не стільки екологією, скільки браком продовольства та фінансовою кризою. З Москви він привіз цілий пакет пропозицій. Запропонував зробити рубль резервною валютою світової економіки. Адже слабкий долар та занадто сильний євро не влаштовують банкірів. Дмитро Медвеєв пропонує також змінити структуру Великої Вісімки. Зокрема, проводити регулярні зустрічі міністрів сільського господарства. Завдяки цьому - продовольча політика буде узгодженою, і долати кризи - стане легше. На "зернові саміти" - погодилися усі учасники зустрічі.

  Попри подорожчання нафти та продовольства, світова економіка все ж розвиваєтся - переконані учасники саміту. Щоби чорного золота на ринку було більше - треба просто активніше його викачувати. "Вісімка" пропонує експортерам збільшити видобуток і переробку сировини, та пустити на цей ринок інвесторів. Обговорити все це - Клуб найпотужніших пропонує на спеціальному енергетичному форумі. Все це - базові пункти підсумкової заяви саміту. Остаточно документ оформлять завтра, в останній день зустрічей.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Расизму в Україні стає більше,- "Міжнародна амністія"
  Наступний матеріал
  Українські моряки досі у полоні піратів,- МЗС
  Теги: