Велика Британія частково евакуювала персонал свого диппредставництва з Ірану

  Велика Британія частково евакуювала персонал свого диппредставництва з Ірану. Так тамтешня влада відреагувала на розгром англійського посольства у Тегерані. Лондон погрожує серйозними наслідками. Втім, якими саме - не уточнили.

  Напад на будівлі британської амбасади - засудили також - країни Євросоюзу, США та Росія. У МЗС Ірану, своєю чергою, - вибачилися за те, що сталося. Напередодні кількасот іранських демонстрантів зібралися під англійським посольством. Вони виступали проти економічних санкцій з боку Британії. Акція переросла в атаку на амбасаду. Молодь кидала каміння, увірвалася до приміщень, знищила чимало документів та спаплюжила портрет англійської королеви. Правоохоронці змогли впоратися з нападниками - лише за кілька годин. Натовп розігнали сльозогінним газом. Кілька десятків людей - зазнали поранень.

  Вільям Хейг, міністр закордолнних справ Великої Британії: "Іранські демонстранти напали на будівлі британського посольства. Їхні дії завдали значних збитків, поставили під загрозу життя та добробут наших дипломатів та їхніх родин. Ми вважаємо іранську владу винною у тому, що вона не змогла запобігти цим подіям і захистити посольство Великої Британії. Офіційний Тегеран має зробити усе можливе, щоби гарантувати безпеку нашим громадянам".

  Попередній матеріал
  Масовий страйк профспілок розпочинається у Великій Британії
  Наступний матеріал
  Екс-президента Кот-д`Івуара доправили до Гааги
  Теги: