5.ua

Вбивцю 13-х американських солдатів засудили до смерті

  Смертн

  Військовий лікар Хасан вчинив стрілянину у медзакладі бази Форт-Худ у США. На суді пояснив - хотів помститися за участь американців у війнах в ісламському світі. Сам підсудний - мусульманин. Він напав на беззбройних однополчан, щоби ті не змогли поїхати воювати з талібами в Афганістан. За це присяжні засудили його до смерті. Втім, летальну ін'єкцію "форт-худському стрільцю" зроблять лише за кілька років, попереду розгляд численних апеляцій. Смертні вироки військовим у США виносять вкрай рідко. Попередній такий вердикт ухвалили понад 50 років тому.

  Том Рейнландер, речник військової бази Форт-худ: "Присяжні винесли смертний вирок майору Нідалю Хасану усього після двох годин дебатів. Оскільки це ріщення суду стосується військовослужбовця, за законами нашої держави, апеляцію на нього мусять розглянути ще кілька вищих судових інстанцій. До тих пір засуджений залишиться під вартою".

  Гейл Хант, мати загиблого солдата: "Будь-хто, хто зважується на терористичні акти заради своєї релігії, служить не вищим силам, а лише власній ненависті. Рішення військового трибуналу було правильним. Вбивця мусить понести відповідальність за свої злочини".

  Попередній матеріал
  Євродепутат: торгову війну з РФ треба використати на користь України
  Наступний матеріал
  Греко-католики і православні святкують Горіховий Спас