Фото svit.my-vision.info

Ван Ромпей: цивілізаційно Росія – це Європа, і тим більший жаль викликає її політика

  Голова Європейської Ради Херман Ван Ромпей засудив дії Росії щодо України та інших держав.

  "Дестабілізація, яку здійснює наш спільний сусід Росія, неприйнятна", - заявив бельгійський політик у своїй промові на церемонії вручення йому престижної європейської премії імені Карла Великого 29 травня в німецькому Аахені.

  Як зазначив європолітик, дії Москви тим більше прикрі, якщо взяти до уваги, що Росія цивілізаційно європейська країна, але зовсім не поділяє європейських цінностей і дестабілізує сусідні країни, що вибрали інтеграцію в Європу.

  Як зазначає DW, на церемонії нагородження були присутні прем'єр-міністри України, Грузії і Молдови Арсеній Яценюк, Іраклій Гарібашвілі та Юрій Лянке.
  "Я хочу сердечно подякувати прем'єр-міністрів Грузії, Молдови та України за те, що вони прийняли запрошення і приїхали сюди, в Аахен, в такий бурхливий для їхнього регіону час. Я вітаю їх мужність, вашу мужність", - сказав Ван Ромпей.

  "Положення, в якому опинилися ваші країни, сьогодні в наших думках. Дестабілізація з боку нашого спільного сусіда, Росії, неприйнятна, і це тим більше прикро, тому що по суті своїй ця велика країна повністю належить європейської цивілізації, європейській культурі. Без Шекспіра чи Бальзака не було б Достоєвського, яким ми його знаємо, без Гоголя не було б Кафки, без Толстого - Томаса Манна", - підкреслив голова Європейської ради.

  Попередній матеріал
  В Нігерії жертвами нападу "Боко Харам" стали 35 людей
  Наступний матеріал
  ЦВК залишилось прийняти оригінали протоколів від 15 окружкомів
  Теги: