В Європі жертвами морозів стали вже 100 осіб

  Життя уже сотні людей забрали морози у Європі. Від низьких температур та снігопадів потерпає уся Східна частина Європи, Росія і навіть Японія. Покращення погоди - поки що не обіцяють.

  Морози й снігопади охопили майже всю територію Російської федерації. Для Далекого Сходу мінус 40 - не дивина. А от на решті територій - люди потерпають від незвичних холодів. Навіть у теплих Сочі та Анапі - сильні снігопади. Аеропорти там працюють із перебоями. У столиці країни сьогодні зафіксували найхолоднішу ніч з початку зими. Стовпчик термометра впав до -24.

  Росіянка: "Складно витримувати холоди, відвикла, коли жила за кордоном".

  Росіянин: "Та ми звичні, це ж не вперше".

  Сніг і морози - майже паралізували життя у Вірменії та Грузії. Через обриви дротів електропередач понад 30 тисяч будинків лишаються без світла. Люди пішки долають по кілька кілометрів, щоби придбати харчі або ліки. Дороги - занесені. У полоні лишаються десятки водіїв - рух припинили через небезпеку сходження лавин.

  Карен, водій з Вірменії: "Ми перевозимо вантаж з Вірменії до Росії. Але через погоду дорогу закрили. Поліція не гарантує нашої безпеки. Є загроза сходження лавин".

  Сибірські морози дісталися і Європи. Італійські синоптики вже оголосили цю зиму найхолоднішою за останні 30 років. Країні дошкуляють хуртовини. Напередодні  у Мілані швидкість вітру сягала 28 метрів за секунду. Снігопади призвели до заторів на дорогах і скасування чверті рейсів на залізниці. Але це - ще курорт порівняно з Боснією та Румунією. Тамтешні мешканці потерпають від 20-градусних морозів. У столиці Румунії опозиція була змушена припинити акцію протесту під парламентом. Закриті порти. Через ожеледицю влада заборонила в`їзд до країни автівкам на літніх шинах. У Румунії вперше від 2005-го замерзло море, і вперше за 60 років - солоні озера.

  Житель Румунії: "Сьогодні я забрав дітей із садочка і ми пішли дивитися на замерзле море. Це дивовижно! На вулиці дуже холодно, але чудовий краєвид вартий того, щоби трохи померзнути!"

  А в Боснії - десятки людей гелікоптерами евакуювали із заметених сіл. Там температура впала до мінус 32. Ще кілька сотень людей - лишаються у сніговому полоні.

  Жителька Боснії: "Ми ледве витримуємо. Дуже тяжко. Я живу сама, це просто боротьба за виживання".

  Синоптики пояснюють: причиною холодів є аномальний антициклон. Його площа вкриває територію від Чукотки до Східної Європи. А всередині антициклону - утримується дуже високий тиск. За прогнозами, негода дошкулятиме щонайменше до кінця лютого.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Іспанії публіці презентували рідкісну копію "Мони Лізи"
  Наступний матеріал
  Стартувало шосте коло чемпіонату ПХЛ України
  Теги: