В Європі набирає обертів тенденція, коли фрілансери знімають спільні офіси [відео]

  Фрілансери - працівники, які не мають обов`язково з`являтися в офісі та виконують роботу вдома за вільним графіком скучили за колективом та офісом. Нині в Європі набирає обертів зворотня тенденція фрілансери знімають спільні офіси, де кожен виконує свою роботу. Кажуть таке дисциплінує, адже ефективно працювати вдома - через людські ліннощі насправді вельми складно!

  Як не ходити до офісу та водночас ефективно працювати - вигадали фрілансери. У найбільших містах світу серед позаштатних працівників шириться мода - знімати разом приміщення та працювати кожен за власним графіком. На відміну від звичайних офісів, тут немає начальників, але це не робить працівників менш дисциплінованими. Називається таке місце - коворкингом: офіс, де можуть працювати представники різних професій.

  Морґан Саллі, веб-дизайнер із США: "З Інтернетом, технологіями та дедалі більшою глобалізованістю людей, офіси з графіком роботи від дев`ятої до п`ятої втрачають сенс. Когось це може лякати. Але для мене важлива свобода".

  У Берліні таких коворкингів - сорок вісім. Найбільше зосереджено у богемних берлінських районах Кройцберг та НоєКьольн. Орендувати робоче місце коштує 180 євро на місяць. Тут є вся техніка, що і в звичайному офісі, а також зона для відпочинку та кафе.

  Тіло Утке, засновник коворкингу: "Ви не просто маєте надати офіс. Ви також маєте створити умови для зустрічі людей, наприклад, організації подій та вечірок. Це основна умова коворкингу. Не офіс, а соціалізація".

  Найбільше коворкинги приваблюють представників творчих професій. Кожен десятий орендар робочого місця - дизайнер. Такі люди кажуть: робота в офісі занадто стресова, а вдома - непродуктивна. Компроміс вони знаходять у коворкингах.

  Наталі Річардсон, фрілансер із Великої Британії: "Я працюю тут із квітня. Коли я виконувала роботу вдома, то почувалася ізольованою".

  Франц Бак, фотограф: "Можна вирішувати, коли хочеш працювати, а коли - випити кави. Якщо треба, можна сконцентруватися на завданні та попрацювати, але також можна відпочити, сходити до парку та поспілкуватися з кимось".

  Коворкинги зацікавили й науковців. За їхніми дослідженнями, фрілансери, що працюють не вдома, заробляють так само, як і їхні колеги, що ходять до офісу. Але коворкери почуваються набагато щасливішими.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Посольство США у Швеції евакуювали через підозрілий пакунок
  Наступний матеріал
  Виборчі перегони у столиці у розпалі
  Теги: