Фото euronews

В ЄС починаються загальні вибори до Європарламенту

  Громадяни 28 країн-членів Євросоюзу виберуть депутатів Європарламенту - органу законодавчої влади Союзу.


  Голосування, яким мають бути обрані 751 депутат ЄП, триватиме до 25 травня.

  Євросоюз встановлює загальний період виборів , але точні дати і час голосування , а також виборчий корпус визначаються у кожній країні окремо.

  У четвер, 22 травня, вибори пройдуть у Нідерландах та Великобританії, у п‘ятницю – в Чехії та Ірландії, а у решті 24 країнах – в неділю, 25 травня.

  Зазначимо, кількість євродепутатів від кожної країни залежить від населення цих країн. Так, найбільшу делегацію представить Німеччина – 96 депутатів. 74 мандати отримають французи, по 73 – британці та італійці.

  Перші результати голосування будуть оприлюднені о 23:00 25 травня (00:00 26 травня за Києвом). Основні результати будуть відомі вже вранці 26 травня.

  Вибори в ЄП проходять кожні 5 років.

  Починаючи з 1993 року громадяни Євросоюзу мають право виставляти свою кандидатуру для участі у виборах в будь-якій державі-члені ЄС.

  Голосувати на виборах до Європарламенту можуть усі громадяни Євросоюзу незалежно від країни проживання. У деяких країнах, таких як Франція і Великобританія, навіть не потрібна попередня реєстрація виборців.

  Головними претендентами на посаду голови Європарламенту є діючий чільник Марітн Шульц від Партії європейських соціалістів, Жан-Клод Юнкер від Європейської народної партії та Гі Верхофстадт від Альянсу лібералів та демократів за Європу.
  Попередній матеріал
  У Києві скоєно напад на кандидата у депутати міськради
  Наступний матеріал
  Віце-президент США переконує Кіпр у потребі тиску на Росію