5.ua

В ЄС більше не буде банківської таємниці відносно іноземців

  Під час саміту 19-20 березня країни Європейського союзу завершили процес обговорення змін законодавства відносно обміну інформацією про банківських клієнтів та їх доходи за підсумками. На практиці це означає фактичну відмову від банківської таємниці на території ЄС , повідомляє 21 березня французьке AFP.

  В середені Євросоюзу дві держави затято були проти такого рішення: Люксембург і Австрія протягом п'яти років заявляли про неприпустимість такого кроку, але й вони все ж таки проголосували за обмін інформацією про будь-яких видах доходів іноземних громадян в банках всіх 28 країн Євросоюзу.

  Таким чином, вже зараз можна казати, що ЄС посилює боротьбу проти податкових махінацій та відмивання "бурдинх коштів".

  "Такий крок неминучий і необхідний для того, щоб країни - члени ЄС могли вживати більш рішучих заходів проти податкових махінацій та ухилення від сплати податків" , - заявив президент Європейської ради Херман ван Ромпей.

  "Банківська таємниця приречена на вимирання " , - додав він.

  Угода про обмін інформацією про доходи банківських клієнтів мало бути прийняте ще в кінці 2013 року , якби не спротив Люксембургу та Австрії. Вони були згодні порушити принцип банківської таємниці тільки в тому випадку , якщо ЄС досягне подібної угоди з країнами , що не входять до Євросоюзу : Швейцарією , Монако , Андоррою , Ліхтенштейном і Сан -Марино. Як заявив на саміті в Брюсселі прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Беттелом, Єврокомісія планує завершити переговори з цими країнами з даного питання до кінця 2014 року.

  "Якщо вони виявляться безуспішними , Єврокомісія повинна буде ввести необхідні опції для забезпечення нових міжнародних стандартів" , сказав він.

  Нові правила про більш широкому обмін банківською інформацією між країнами Євросоюзу набудуть чинності в 2016 році. Вони доповнять діючу з 2005 року директиву ЄС про адміністративне співробітництво в цій сфері.

  Попередній матеріал
  В українських десантників на кораблі "Кіровоград" закінчуються харчі
  Наступний матеріал
  У МЗС України не виключають погіршення відносин із Вірменією
  Теги:
  Loading...