В Японії закрили передостанню атомну електростанцію

  Передостанню атомну електростанцію закрили в Японії. Компанія "Токіо електрік пауер" зупинила всі реактори на найбільшій АЕС у світі - "Кашівазакі-Каріва". Через побоювання населення щодо безпечності атомної енергії влада країни була змушена поступово згортати виробництво електрики на АЕС аж до повної ліквідації галузі. Тепер останній станції залишилося працювати трохи менше двох місяців.

  Мешканці префектури Нігата не дали дозволу на запуск реакторів місцевої АЕС після чергового ремонту. Громадяни заявили, що бояться аварії, подібної на витік радіоактивних речовин з комплексу "Фукусіма" минулого року. За японським законодавством уряд був змушений зупинити станцію. Тож оператори компанії "Тепко" повернули ключі - й на табло з`явилися очікувані нулі.

  Комплекс "Кашівазакі-Каріма" був найбільшою в світі атомною електростанцією. Він також став останньою діючою АЕС, якою управляла компанія "Токіо електрік пауер" - власниця сумновідомого комплексу "Фукусіма". Тепер у Японії залишився один реактор на станції "Хоккайдо Електрікс Томарі". Коли і його закриють у травні - країна стикнеться зі значним дефіцитом електроенергії.

  Осаму Фуджимура, генеральний секретар уряду Японії: "За нашими розрахунками, влітку ми зможемо забезпечити лише дев`яносто відсотків від потреби в електроенергії. Тож зараз працюємо над ефективним планом економії ресурсів".

  До руйнівних землетрусу й цунамі дві тисячі одинадцятого в країні діяли п`ятдесят чотири АЕС. Вони виробляли третину від усієї електроенергії. Втрату цих потужностей влада Японії намагається компенсувати за рахунок зростання імпорту викопних паливних ресурсів.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Парижем пройшов марш у підтримку релігійної та культурної толерантності
  Наступний матеріал
  Чавес полетів на Кубу для лікування
  Теги: