В Уругваї вимагають розслідувати злочини доби військової диктатури

  Проти заборони розслідувань злочинів доби військової диктатури мітингували в Уругваї. Відповідне рішення 22 лютого ухвалив Верховний суд країни.

  Напередодні на акцію протесту під будівлю суду в столиці Монтевідео прийшли сотні людей. Серед них - родичі жертв режиму хунти. Військова диктатура правила Уругваєм з 1973 по 1985 роки. За цей час 30 представників опозиції зникли безвісти. Така ж доля спіткала понад півтори сотні уругвайців, які втекли до сусідньої Аргентини. Їх викрали у рамках сумнозвісної операції "План Кондора". Тоді праві диктатури країн Південної Америки домовилися затримувати лівих опозиціонерів і передавати силовикам країн їхнього походження.

  Лусія Тополанськи, дружина президента Уругваю: "Я впевнена: рішення суду стало холодним душем для матері, яка втратила сина у 1975 році, і всі ці роки не могла довідатися про його долю".

  Едуардо Ґалеано, письменник: "Ми - заручники несправедливого Верховного суду, який неправильно діє. Він карає гідність, забороняє спогади та намагається змусити нас сприйняти це, як долю, наче ми всі мусили померти".

  Попередній матеріал
  Росіяни намагаються покласти вину за аварію ракети-носія "Зеніт" на українців
  Наступний матеріал
  Стросс-Кан судиться з колишньою коханкою
  Теги:
  Loading...