В Угорщині встановили перший в ЄС пам`ятний знак жертвам Голодомору

  В Угорщині встановили пам`ятний знак жертвам Голодомору в Україні у 1932-33 роках. Ідея символу пам`яті у вигляді двометрової свічки, яка оповита терновим вінком, належить послу України в Угорщині. А втілив цю ідею в життя професор Львівської національної академії мистецтв Олександр Звір. На відкриття памятника з`їхались представники української діаспори з усіх куточків Європи. Офіційну частину церемонії доручили Президенту Віктору Ющенку.
  Ірина Герасимова, 5 канал: "На лівому березі Дунаю у Будапешті, на перехресті найпопулярніших історичних маршрутів тепер вшановуватимуть пам`ять жертв Голодомору в Україні у 32-33 роках. Це перший пам`ятний знак на дану тему в країні Євросоюзу".

  Площа Шандора Патефі - угорського Шевченка. Світова культурна спадщина. Сюди, на відкриття знаку пам`яті українцям, загиблим від штучного голоду, з`їхалась діаспора з усієї Європи.

  Угорщина - перша країна Євросоюзу, парламент якої одноголосно визнав голод в україні у 30-х роках - геноцидом. Знімаючи завісу з пам`ятного знаку Президент Ющенко закликав усіх європейців взяти приклад з угорців: не мовчати про навмисне знищення української нації радянською владою.

  Свічка памяті з білого мармуру з терновим вінком. Її встановили поряд із хрестом жертвам вірменського геноциду і пам`ятнику загиблим у громадянській війні у Греції. Відтепер це головне місце зустрічі у Східній Європі усіх, хто має українські корені.

  Ірина Герасимова, Андрій Поставець з Будапешта, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.04Мб)
  Попередній матеріал
  Парадом відзначили День українського футболу у Львові
  Наступний матеріал
  Українцям виплачують все менше зарплати
  Теги:
  Loading...