В Угорщині на благодійному аукціоні продавали комуністичні атрибути

  Бюсти і портрети Леніна пішли з молотка у Будапешті. Комуністичні атрибути продали на аукціоні заради благодійності. Гроші витратять на допомогу родинам загиблих і постраждалих під час аварії на глиноземному заводі у місті Айка.

  Ці портрети і бюсти Леніна, картини про стаханівців і ударників праці ще не так давно припадали пилом у підвалах угорських міністерств, попри те, що з комунізмом тут розпрощалися ще двадцять років тому. Тепер ці речі прикрасять приватні колекції. Усього на аукціон виставили більше двох сотень експонатів. До початку торгів усі охочі могли зблизька роздивитися запропоновані лоти.

  Герджелі Боцормений, заступник голови організації "Стратегічних комунікацій": "Серед інших, тут є експонати, які представляють неабияку цінність - їх виконали всесвтіньо відомі майстри. До того ж, ці лоти є відображенням культової епохи. Дивно, що вони дотепер перебувають у власності держави".

  За атрибути комунізму на аукціоні розгорнулася справжня боротьба. Усього у торгах взяли участь  колекціонери з двадцяти двох країн. Адже мета - доброчинна. Усі гроші підуть на допомогу родинам загиблих і постраждалих внаслідок нещодавньої аварії на глиноземному заводі у місті Айка неподалік від столиці. Четвертого жовтня вибухнуло одне зі сховищ, і отруйні відходи затопили довколишні населені пункти. Жертвами стали дев`ятеро людей, півтори сотні зазнали хімічних опіків.

  Пітер Пінтер, власник галереї: "Добре, що ці предмети комуністичної епохи не спалили і не пошматували. Все ж таки вони відображають ті часи, і їхнє місце у приватних колекціях. Ідея продати речі на аукціоні прийшла несподівано. Ми подумали, що зароблені на комуністичних предметах гроші - брудні, тому єдиний спосіб очистити їх - це віддати на дорорчинність".

  Усього за комуністичні реліквії вторгували майже сорок тисяч євро. Утім далі буде - наголошують організатори аукціону. Найцікавіші експонати вони притримали для другого туру торгів. Вони відбудуться наприкінці тижня.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Британська поліція затримала засновника сайту "Wikileaks"
  Наступний матеріал
  У Рівному створили рекордну ляльку-мотанку
  Теги: