В Угорщині протестують на захист свободи слова

  Тисячі протестувальників цієї ночі захищали свободу слова в Угорщині. Вони вимагали скасування закону, що обмежує роботу журналістів. Мітинги на підтримку ЗМІ відбулися в Будапешті, перед парламентом, а також у Відні, під стінами угорського посольства. Десятки тисяч європейців підтримали акцію в інтернеті.

  Новий закон міг би лишитися непоміченим за межами Угорщини, якби не її нова роль. Від початку року країна - президент Євросоюзу. Відповідно, її внутрішні справи - опинилися під пильною увагою ЄС. Велику Британію, Францію та Німеччину занепокоїв закон про ЗМІ. Він - упроваджує штрафи за незбалансовані чи обурливі матеріали в угорських газетах, радіо- та телеефірі. Ступінь неприйнятності оцінюватиме Спеціальна комісія, що складається із 5-ти членів правлячої партії ФІДЕС. Якщо матеріал не задовольнить Комісію, штраф може перевисити 700 тисяч євро.

  У ніч проти суботи перед парламентом Угорщини зібралися близько п`яти тисяч людей. Багато молоді та журналістів. Гучна музика, яскраві плакати. Вимагали скасувати закон і не обмежувати свободу слова. Таку ж акцію - одночасно із Будапештом - влаштували у Відні. До тамтешніх протестувальників - навіть вийшов представник влади.

  Саме так виглядає офіційна позиція Будапешта: "закон охоронятиме суспільство від бруду, а штрафуватимуть лише недобросовісних і упереджених журналістів". Прем`єр-міністр Віктор Орбан - навіть погодився змінити закон. Якщо ЄС офіційно висловить зауваження.

  Зараз суперечливий закон аналізують юристи Єврокомісії. А угорські медіа тим часом розділилися - одні відверто протестують, виходячи із порожніми сторінками, інші - ігнорують скандал. Запеклі суперечки точаться у соціальних мережах - які поки що не можна штрафувати.

  Попередній матеріал
  Омбудсмена Карпачову звинувачують у неефективній роботі
  Наступний матеріал
  Wikipedia - 10 років [репортаж]
  Теги: