В Туреччині відбувся ще один землетрус

  Ще один землетрус магнітудою 5,4 стався у турецькій провінції Ван. Про це щойно повідомила обсерваторія Канділлі. Тим часом, кількість загиблих від недільного землетрусу зросла до 432-ох осіб. Рятувальні роботи не припиняються, під завалами досі знаходять живих людей. Врятовані третю добу ночують у наметах. У регіоні холоднішає, надвечір почався дощ. Люди гріються від газових плит.

  Понад дві тисячі будинків зруйнував землетрус у провінції Ван. У селах неподалік епіцентру не вціліла жодна глиняна хата. У великих містах - завалилися багатоповерхівки. У столиці провінції обвалилася тюремна стіна. Дві сотні в`язнів розбіглися. Щоправда, частина повернулася, побачившися з рідними.

  Бесір Аталай, віце-прем`єр-міністр Туреччини: "Мені не відома точна кількість в`язнів, що повернулися, тому не вводитиму вас в оману. Частина втікачів - усе ще на свободі".

  З Вана тікає і населення. Не дочекавшися від уряду наметів та харчів, люди роз`їжджаються по родичах. Родині Касап довелося їхати за 50 кілометрів, до селища Табанлі. Там землетрус пошкодив усі будинки. Але - принаймні є, що їсти, та з чого змайструвати тимчасове житло.

  Енгін Касап: "Мій брат з родиною приїхали з Вана, бо там їм немає де жити. Ночуємо разом з іншими родичами".

  Неміде Касап, мати Енгіна: "Мені 52 роки і я за все життя нічого подібного не бачила". 

  Один із навісів Касапам видало Товариство Червоного півмісяця, другий - вони самі побудували з уламків. У тисняві двох наметів на гуманітарну допомогу очікують двадцятеро людей. Подібна ситуація - в усіх сусідніх селищах.

  Мехмет Белін, с. Гювечлі: "Ми вже третій день чекаємо наметів, а їх роздають лише багатим. Це - гріх! Допомогу шлють, але дістається вона лише багатіям".

  Саїт Сидар: "Немає наших будинків, немає стаєнь. І навіть наметів немає, накриваємося ковдрами".

  У товаристві Червоного півмісяця визнають проблему. Уже роздали 13 тисяч наметів, але нужденних - значно більше. Лишень у місті Ерджиш без житла - 20 тисяч родин.

  Омер Таслі, директор турецького товариства червоного півмісяця: "Найбільша наша потреба - намети. З 20-ти тисяч родин, що мешкають у місті, ми забезпечили житлом лише половину".

  Наметове містечко в Ерджиші облаштували на стадіоні. Адже, вулиці - досі засипані уламками. Та й рятувальні роботи не припиняються. У вівторок з-під завалів дістали живе немовля - дівчинку на ім`я Азра. 

  Селін Їгіт, бабуся, Ерджиш: "Я щаслива і вдячна! Молюся Богові за онуку, доньку, за зятя і його матір. Це справжнє диво... Дівчинка народилася усього два тижні тому".

  Матір і бабусю дівчинки - також витягли живими, а батька - досі шукають. Шансів на порятунок меншає з кожною годиною. Від часу землетрусу магнітудою 7,2 минуло уже дві доби.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Із зоопарку Бангкока почали евакуювати тварин
  Наступний матеріал
  У Берліні затримали чоловіка, який спалив більше 100 автівок
  Теги: