5.ua

В Туреччині розгоряється «касетний скандал», на вулицях міст знову сутички

  «Касетний скандал» у Туреччині спричинив масові вуличні заворушення 25 лютого: в Стамбулі, в Анкарі та в деяких інших містах люди вимагають відставки чинного прем‘єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана. Поліція знову застосовує силу до протестуючих.

  Протести спалахнули після того, як в місцевих ЗМІ було оприлюднено запис, де Ердоган, начебто, наказує своєму синові вивезти з будинку «останні» 30 млн євро. Припускають, що запис зроблено у грудні – саме тоді, коли в країні спалахнув корупційний скандал та на вулицях великіх міст вийшли багатотисячні демонстрації.

  Одразу після Інтернет-оприлюднення запису про 30 млн євро ситуацію обговорили у парламенті країни. Опозиція твердить, що аудіо є автентичним.

  Сам Ердоган обурений: «Це підступна атака проти прем‘єр-міністра Турецької республіки. Я хочу підкреслити, це не атака проти особисто Реджепа Таїпа Ердогана чи лідера партії. Це зухвала атака проти прем‘єр-міністра Туреччини!»

  На сайті Ердогана з‘явилася заява, де йдеться про те, що оприлюднені записи телефонних розмов насправді сфабриковані політичними суперниками.

  «Якщо ці записи справжні, то це безпрецедентно, – говорить журналістка турецького видання Milliyet Аслі Айдінтабас. – Йдеться про те, що у нього вдома були накопичені такі гроші. Раніше такого про прем‘єр-міністра ми не чули. Так, ми чули про те, що йому роблять якісь послуги, про те, що він впливає на ЗМІ, що його друг будує для нього віллу. Але тут йдеться про гроші, готівку, яку передають з рук в руки.»

  За останні кілька місяців Туреччина пережила чимало потрясінь – корупційний скандал, звільнення та ув‘язнення високопосадовців і правоохоронців, посилення контролю за Інтернетом та розширення повноважень спецслужб. У ЄС називають всі ці турецькі події відходом від європейських цінностей.

  Попередній матеріал
  Турчинов став Головнокомандувачем та звільнив голів ДУСі і АПУ
  Наступний матеріал
  Три екс-президенти України засудили втручання Росії у події в Криму
  Теги:
  Loading...