В Сирії почалась загальнонаціональна акція протесту

  Загальнонаціональний протест розпочала сирійська опозиція. Тисячі людей вийшли на вулиці найбільших міст, вимагаючи відставки президента Башара Асада. Мітинги у місті Хама відбуваються під артилерійським обстрілом проурядових військ. Населений пункт уже п`ятий день поспіль намагаються взяти під контроль танкові частини збройних сил Сирії.

  Багатотисячні опозиційні мітинги розпочалися у містах Хомс, Хама, Дейр-ель-Зур та Маарет-аль-Нуман. Останній населений пункт розташований на автомагістралі, яка сполучає столицю Дамаск з найбільшим містом Сирії - Алеппо. Протестувальники вигукують гасла "Армія - зрадники" та "Нація хоче повалити режим". Представники опозиції просять допомоги в міжнародної спільноти. Рада безпеки ООН уже третю добу проводить консультації. Росія та Китай відмовляються підтримувати запропоновану західними країнами резолюцію, яка жорстко засуджує дії сирійської влади.

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Кілька членів Ради безпеки вважають, що внесений проект резолюції є незбалансованим. Він не має конструктивної та позитивної спрямованості. Ми хочемо, щоби ООН зупинила загострення кризи в Сирії, а не посилювала конфронтацію між владою та опозицією".

  Центр сирійського міста Хама - знову окупували танки. Як повідомляють очевидці, деякі квартали обстрілює артилерія. Місто відрізане від усіх комунікацій. За останні кілька днів там загинули більше сотні людей. Правозахисники повідомляють, що військові жорстоко придушують виступи опозиції та за найменшого приводу застосовують вогнепальну зброю проти мирних мешканців.

  Жан-Марі Фардо, голова міжнародної правозахисної організації "Human Rights Watch": "Ситуація у Сирії - вкрай напружена. Армія зараз дуже сильна і близька до правлячого режиму. Тож опозиції буде складно домогтися зміни влади в країні та проведення демократичних реформ. Солдати до останнього підтримуватимуть керівників збройних сил, а генерали - президента Башара Асада".

  Багатотисячні протести тривають у Сирії вже більше чотирьох місяців. Нещодавно президент Асад погоджувався провести демократичні реформи, проте кілька днів тому військові жорстко придушили виступи опозиції в місті Хама. Загалом, під час сутичок мітингувальників з армією та поліцією в Сирії загинули близько 2 тисяч людей, більше 10-ти тисяч стали біженцями.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На вихідних пройде 2-й етап Кубка України з ралі-рейдів "Баха 1000"
  Наступний матеріал
  В Австралії звільнили заміновану вимагачем дівчину
  Теги: