В Сербії затримали останнього звинуваченого у військових злочинах

  Сербський суд ухвалив рішення про видачу Гаазькому трибуналу Горана Хаджича. Про це повідомляє агенція "Франс-Прес". Колишнього лідера хорватських сербів зарештували сьогодні вранці.

  Міжнародний трибунал звинувачує Хаджича у злочинах під час війни у Югославії. Офіційна дата його екстрадиції до Гааги поки що не відома. Однак агенція "Ройтерз" із посиланням на сербську прокуратуру з військових злочинів повідомляє, що арештованого видадуть найближчими днями.

  Арешту Горана Хаджича у Міжнародному трибуналі чекали з нетерпінням після того, як у травні до рук правосуддя потрапив інший військовий злочинець - генерал Ратко Младич. Тоді у Гаазі заявили: залишився останній утікач - Горан Хаджич, і вимагали його негайної видачі. Колишнього військового лідера хорватських сербів затримали у регіоні Фрушка-Гора. Влада офіційно підтвердила факт арешту. Щоправда, подробиць затримання поки що не розголошують. 

  Борис Тадич, президент Сербії: "О восьмій двадцять чотири Горана Хаджича заарештували у регіоні Фрушка-Гора. Тож наша країна закрила останній - найтяжчий - етап співпраці з Гаазьким трибуналом. Сербія виконала усі свої зобов`язання".

  Горан Хаджич - хорватський політик сербського походження, у 1992-1994 роках був президентом нині не існуючої республіки Сербська Країна на території Хорватії. У статусі втікача він був майже вісім років. 2004-го Гаазький трибунал висунув йому обвинувачення за 14-ма пунктами. Зокрема, це убивства та депортація. За даними слідства, Хаджич скоїв ці злочини під час збройного конфлікту на території Хорватії у 1991-1995 роках.

  Мешканець Сербії: "Його мали б давно арештувати. Він винний у смерті багатьох людей. Його обов`язково треба судити".

  Затримання Горана Хаджича - так само, як нещодавній арешт генерала боснійських сербів Ратко Младича - були головними вимогами для вступу Сербії до Євросоюзу. У Брюсселі не раз натякали, що Белград зволікає із видачею злочинців.

  Борис Тадич, президент Сербії: "Це був наш моральний обов`язок. Ми зробили це заради усіх громадян Сербії, заради пам`яті жертв, примирення усіх людей, які мешкають на території Південно-Східної Європи і Західних Балкан. Я хочу також наголосити, що попередні арешти - Младича та Караджича, а тепер Хаджича - не слід вважати виконанням умов Євросоюзу".

  Мешканець Сербії: "Добре, що Хаджича заарештували, але не думаю, що це якось змінить наше життя і нас одразу візьмуть до Євросоюзу".

  Арешт Хаджича привітали у НАТО. Генеральний секретар Альянсу Андерс Фог Рассмусен заявив, що високо оцінює крок, зроблнений сербською владою для виконання своїх міжнародних зобов`язань. Дату екстрадиції Хаджича з Сербії до Гааги, де на нього чекає міжнародний трибунал, поки що не повідомляють.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Афінах почались сутички між протестувальниками і поліцією
  Наступний матеріал
  На Київщині завершуються приготування до "Формули-1 на воді"
  Теги: