cdn.tvc.ru

В Росії вже закликають захищати російськомовних Прибалтики

  Уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії і верховенства права Костянтин Долгов звернувся до міжнародного співтовариства з проханням захистити права російськомовного населення в Латвії і Естонії.


  Про це він заявив на регіональній конференції російських співвітчизників Латвії, Литви та Естонії 13 вересня, повідомляється на сайті російського МЗС.

  "Не будемо миритися з повзучим наступом на російську мову, який ми спостерігаємо в Прибалтиці. Вважаємо відомі кроки латвійської та естонської влади, направлені на утиск статусу і становища російської мови, грубим порушенням універсальних норм у сфері прав людини. Заяви офіційної Риги про те, що російська школа, яка існує на латвійській землі з 1789 року, має бути остаточно ліквідована до 2018-го, неприйнятні для цивілізованого світу. Міжнародне співтовариство має рішуче перешкодити подальшому грубому утиску прав російськомовного населення в країнах Прибалтики, наростанню русофобії", - заявив Долгов.

  За його словами, величезна кількість росіян за кордоном, цілі сегменти "Русского мира" стикаються з серйозними проблемами забезпечення своїх прав і законних інтересів.

  "Одна з очевидних і, мабуть, ключових причин такого становища - безперервне зростання ксенофобських і неонацистських настроїв у світі, їх послідовне глибоке проникнення в свідомість політичного істеблішменту в цілому ряді зарубіжних держав. Симптоматично, що найбільш яскраві прояви цієї ганебної недуги характерні для європейського континенту, зокрема країн ЄС, які не з чуток знайомі з можливими наслідками "боротьби за чистоту нації", - підкреслив він.

  Також російський чиновник розкритикував політику у сфері громадянства у Латвії та Естонії.

  "Як і раніше гострою залишається проблема масового безгромадянства в Латвії та Естонії... Вимагаємо від міжнародного співтовариства рішуче вплинути на латвійську та естонську владу, щоб це ганебне явище було назавжди видалене з Європи", - наголосив він.
  Попередній матеріал
  В Макіївці через артобстріли загинув мирний мешканець
  Наступний матеріал
  Лідери парламентських фракцій обговорять з Порошенком Мінську угоду і асоціацію з ЄС
  Теги:
  Loading...