5.ua

В Росії учасникам мітингів може загрожувати до п‘яти років тюрми

  Держдума РФ планує посилити законодавство щодо мітингів: учасникам акцій протесту може загрожувати до п‘яти років тюрми або до мільйона рублів штрафу.

  Як повідомляє "Дождь", причиною посилення законодавства є побоювання, що в Росії можуть відбутися такі ж масові протести, як в Україні.

  Відмічається, що Держдума скоріш за все прийме цей законопроект, причому дуже швидко.

  П'ятьма роками в'язниці пропонується карати тих , хто виявиться двічі затриманим протягом півроку. Це крайній захід. Крім цього тих , хто буде двічі протягом 180 днів притягнутий до адміністративної відповідальності , можуть оштрафувати на суму до мільйона рублів або ж відправляти на обов'язкові роботи на строк до 480 годин.

  "Закон був написаний з урахуванням аналізу ситуації в Україні, досвід мітингувальників якої беруть на озброєння росіяни", - повідомило газеті "Ведомости" джерело, близьке до керівництва Держдуми.

  Минулого тижня на зустрічі з Володимиром Путіним ідею зробити законодавство більш жорстким запропонував голова комітету Ради федерації Андрій Клішас.

  Говорячи про мітинги і демонстрації в Україні, Клішас підкреслив, що велика кількість жертв - наслідок в тому числі прогалин законодавства. Відмічається, що Путін ідею не те щоб підтримав, але й різко проти неї не виступив.

  Відімтимо, після того, як Росія заявила про анексію Криму, вона поширила дію свого законодавства на півострів. Як заявив раніше голова конституційного комітету Держдуми Володимир Плігін, дія російської конституції поширюється і на Крим, тому у автономії немає права вийти зі складу РФ.

  Окрім того, з травня в Росії набирає чинності закон про заборону закликів до сепаратизму. Тому всім, хто виступатиме проти анексії Криму загрожуватиме значний штраф або до п‘яти років ув‘язнення.

  Фото: alexvisotzky.wordpress.com

  Попередній матеріал
  В Литві почалися навчання військово-повітряних сил НАТО
  Наступний матеріал
  Науково-дослідницький центр ЗСУ у Феодосії досі не евакуйовано