В Росії посилили колективну відповідальність для родин терористів

  Держдума посилює вВ Росії родичі терористів будуть компенсувати збитки постраждалим. Відповідний закон відразу в другому і третьому читаннях ухвалила Держдума.

  Якщо слідчі доведуть, що майно членів сім’ї зловмисника придбане на гроші від його незаконної діяльності, право власності перейде до держави. Документ також запроваджує кримінальну відповідальність для людей, які пройшли навчання в терористичних групах, навіть якщо вони ще не брали участі в нападах. Таких громадян чекатиме від 5 до 10 років тюрми. Ухвалений закон – не перший документ, направлений проти родичів терористів. У 2002-му Держдума заборонила видавати тіла загиблих зловмисників їхнім сім’ям. Тепер, якщо держава призначить винного, то його рідню силою позбавлять нажитого.

  Отарі Аршба, депутат Держдуми: «Этим законом мы показываем: господа хорошие, заниматься такими делами вам не будет выгодно ни с какой стороны».

  Тетяна Локшина, правозахисник: «Норма про коллективную ответственность – просто ужасна. Такого нет ни в международном праве, не было и в российском. Абсолютно не ясно, как эту норму будут применять практически».

  Попередній матеріал
  Сьогодні у Москві вшанують пам’ять жертв «Норд Осту»
  Наступний матеріал
  Завтра Грузія обере нового президента
  Теги:
  Loading...